מלגאי הנשיא בקהילה

במסגרת תכנית 'מלגאי נשיא', הסטודנטים מעורבים חברתית ותורמים מזמנם למען הקהילה. סטודנטים מהתכנית מספרים בהרחבה על התנדבותם דרך המדור למעורבות חברתית בדקאנט.

איליה ברבנרסטודנט שנה ג' בחוג לקולנוע וטלוויזיה ובחוג לספרות:

במסגרת המעורבות החברתית  בחר איליה להשתתף השנה בפרויקט קולנוע, בביה"ס אורט סינגלובסקי ת"א.

איליה השתתף בהנחיית קבוצת תלמידים בנושאי הפקה, גיבוש רעיון לתסריט, תפעול ציוד מקצועי, בימוי ועריכה, עד לתוצר סופי והקרנה חגיגית.

 

איליה מספר:

"דרך תכנית ההתנדבות אני מרגיש שאני ממשיך ותורם לתיכוניסטים מרקע דומה לשלי - וגם נותן להם טעימה קטנה מעולם הקולנוע".

במהלך השנה הקבוצה הפיקה שני סרטים קצרים, לצפייה בסרטונים לחצו כאן

 

חן הייבלום- סטודנטית שנה ג' בחוג להנדסה ביו-רפואית:

 

חן התנדבה השנה בתוכנית "זכור וכבד" של "הלל", המפגישה סטודנטים מהאוניברסיטה עם קשישים ניצולי שואה.

חן מספרת: 

"במסגרת התוכנית, אני נפגשת אחת לשבועיים עם ניצולת שואה, המרותקת לכיסא גלגלים ואינה יוצאת מביתה. ניצולת השואה שלי היא אישה צלולה רהוטה ובעלת חוש הומור מדהים ,המפגשים שלנו תורמים לשתינו בצורה הדדית. היא שמחה שיש לה אוזן קשבת ,שיש לה מישהו לחלוק עמו סיפורים מעברה, מישהו שמתעניין בשלומה, ואני לומדת ממנה המון ומצפה לכל מפגש עמה.

בנוסף, אחת לשבועיים נפגשים כל מתנדבי התוכנית מאזור תל אביב במפגשים אלו אנו מעמיקים את הידע שלנו בנושא השואה באמצעות מרצים אורחים או ניצולי שואה בעלי סיפורים מעניינים. בחלק מן הפגישות אנו מארגנים אירועי מודעות והתנדבות למען ניצולי שואה בקהילה, וכמובן עצם המפגש עם מתנדבים נוספים תרם בכך שדנו בהיבטים הטובים וכן לעיתים גם בקשיים שבהתנדבות. כך אנו יכולים להיעזר האחד בשני או במנחה התוכנית במידת הצורך.

גם בשנה הבאה אמשיך להתנדב בתוכנית זו, אני חושבת שחשוב לתמוך באחרוני ניצולי השואה ולשמוע את סיפורם, והתוכנית עצמה מאוד מעניינת ומגוונת."

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive