סוגי טיפול בשירות הפסיכולוגי

השירות הפסיכולוגי מציע שירותי ייעוץ וטיפול למגוון קשיים ובעיות של סטודנטים ואנשי סגל האוניברסיטה

סוגי טיפול בשירות הפסיכולוגי

השירות הפסיכולוגי מציע שירותי ייעוץ וטיפול למגוון קשיים ובעיות של סטודנטים ואנשי סגל האוניברסיטה. לאחר פנייתך למזכירות נערכות פגישות (אחת או שתיים ) להכרות ראשונית והערכה אבחונית.

 

במידת הצורך מבוצעים גם מבחני  אישיות במפגשים נפרדים. לעיתים נדרשת גם פגישת הערכה והתייעצות  עם פסיכיאטרית השרות. בהתאם למסקנות מפגשי ההכרות וההערכה מוצעת שיטת הטיפול המתאימה עפ"י התרשמותנו המקצועית וע"פ יכולתנו לסייע לך בקשייך. 

 

השירותים שאנו מציעים:

 

טיפול פרטני

טיפול זה מתקיים אחת לשבוע (או יותר). משך המפגש הוא 50 דקות. בשירות מתקיימים טיפולים בשתי גישות עיקריות: פסיכודינאמית וקוגניטיבית התנהגותית (CBT).

טיפול זוגי

טיפול  זוגי מיועד לזוגות בכל שלבי החיים (גם לפני נישואים ).  הטיפול נועד לאפשר לזוגות לברר ולהתמודד עם בעיות המתעוררות בשלבים שונים של הקשר ביניהם .

מטרת הטיפול היא לאפשר לזוגות לשפר את התקשורת הבינ-אישית שלהם, למנוע שחיקה, לחזק את האינטימיות הזוגית, ולהקל בהתמודדות עם מצבי משבר וריחוק רגשי ופיזי. הטיפול מתמקד בהבנת הגורמים המובילים לקושי ובהקניית כלים לפתרון ולשינוי. העבודה הטיפולית היא בין 'אישית' ותוך 'אישית'.  'בין אישית' כאשר מוקד העבודה הוא ביחסים שבין בני הזוג ובהבנת 'הריקוד הזוגי' ובדפוסי ההתנהגות שגרמו לזוג  לפנות לטיפול. העבודה ה- 'תוך אישית' , כאשר הטיפול מאפשר מקום בטוח לכל אחד  מבני הזוג , לחקור את רגשותיו ולזהות את צורכי ההתקשרות הבסיסיים שלהם  שאינם מקבלים מענה בקשר. הטיפול מעניק לכל אחד מבני הזוג, את היכולת לזהות את צרכיו בקשר, לתקשר באופן יעיל יותר, להרחיב את ארגז הכלים שלו, וכתוצאה מכך מתרחבת ומתבססת היכולת להתמודד בפתרון הקונפליקטים  .

טיפול קבוצתי

בשירות הפסיכולוגי מתקיימות קבוצות טיפוליות. טיפול זה מהווה הזדמנות להתבוננות עצמית במרחב בינאישי בו כל חברי הקבוצה שותפים לתהליך הטיפולי. במסגרת זו מתאפשר למשתתפים לבחון בצוותא את רגשותיהם, כוחותיהם וחולשותיהם, כמו גם את האופן בו הם נתפסים בעיני אחרים. הטיפול הקבוצתי מתאים למי שמתלבטים בנושאים אישיים ובינאישיים והמעוניינים לבחון נושאים אלה במסגרת קבוצה. המפגשים נערכים אחת לשבוע, כל מפגש הוא בן שעה וחצי. לפני התחלת הטיפול נערך ראיון קצר על מנת לבדוק את מידת התאמת הטיפול אליך. ניתן להצטרף לקבוצה במקביל לטיפול אישי, או במקומו.

 

התערבות במשבר

השירות מציע טיפול קצר במצוקה נפשית המתעוררת בעקבות משבר אישי או אירוע טראומטי. מדובר במספר פגישות ממוקדות סביב בעיה ספציפית. לעיתים די במספר פגישות, ולעיתים מתעוררר בעיקבות כך צורך להמשיך בטיפול ארוך יותר.

 

ייעוץ פסיכיאטרי

בשרות הפסיכולוגי ניתן לקבל גם ייעוץ פסיכיאטרי. הייעוץ הפסיכיאטרי מיועד למטופלים שנמצאים בטיפול בשרות, ושיכולים להעזר בהתייעצות פסיכיאטרית לבדיקת אפשרות העזרות בתרופות.

 

פרויקט יהלום

פרויקט יהלום מתמקד בליווי ותמיכה בסטודנטים המאובחנים על הספקטרום האוטיסטי. למידע נוסף לחץ כאןטיפים להתמודדות עם חרדת בחינות

 

ייעוץ לסגל מנהלי ואקדמי

פסיכולוגים של השירות נותנים ייעוץ לצוות המנהלי והאקדמי באוניברסיטה סביב בעיות בנוגע ליחסי עבודה בצוות , יחסי סטודנטים צוות, ועוד. כמו כן מתקבלים ליעוץ בני משפחה מדרגה ראשונה (בן/בת הזוג או ילדים של עובדים), בתעריף של עובד.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive