שילוב בחברה של אנשים החיים עם מוגבלות - אקים בית השקמה

הארגון המוביל: 
מרכז יום טיפולי "בית השקמה" של עמותת אקים, בשיתוף עם היחידה למעורבות חברתית
תחום הפרוייקט: 
הדרה חברתית
זכויות אדם
צרכים מיוחדים
אופי הפעילות: 
הדרכה והנחייה
פעילות
חונכות וליווי
שירותים וסיוע
מנחה: 
קרן דרור, מנחה מהיחידה למעורבות חברתית . ובנוסף אשת קשר מהארגון שאחראית על הפעילות
משך הפרוייקט: 
שנתי
ימי פעילות: 
ו'
א'-ה'
שעות פעילות: 
בימים א'-ה' בשעות 08:00-18:00 ובימי ו' בשעות 08:00-12:00
מיקום פעילות: 
תל-אביב, מרכז
ימי מפגשי למידה: 
ד'
שעת מפגשי הלמידה: 
18:00-20:00, אחת לשבועיים
מיקום מפגשי למידה: 
קמפוס
תיאור הפרויקט: 

הפרויקט עוסק באנשים החיים עם מוגבלות ומתייחס לדרכים שונות לשיפור איכות חייהם ע"י יצירת תחושה של ביטחון, מסוגלות , פיתוח כישורי חיים בפעילויות היומיומיות בחברה, יצירת תחושת שייכות, אפשריות תעסוקה ועוד. הפרויקט מתבסס על תפיסה הומנית הרואה את האדם כשלם ומתייחסת לכלל הצרכים להם הוא זקוק. בנוסף ישנה התייחסות לנושא קבלה והכלה של החברה את האנשים החיים עם מוגבלות.

 

מפגשי הלמידה:

הסטודנטים ישתתפו במפגשי למידה העוסקים בהסתכלות רחבה יותר על הסוגיה החברתית של שילוב אנשים החיים עם מוגבלות בחברה. הסטודנטים יבינו את ההקשר החברתי, ויפגשו עם אנשים שפעלו ליצירת פתרונות קהילתיים, ותעסוקתיים לשילוב בחברה. כמו כן במפגשים יעלו סוגיות מהשטח, וננסה להבין האם וכיצד ניתן לתת להן מענה בפועל.

מפגשי למידה יעסקו בהסתכלות רחבה יותר על הסוגיה החברתית של שילוב אנשים החיים עם מוגבלות בחברה. הסטודנטים יבינו את ההקשר החברתי, ויפגשו עם אנשים שפעלו ליצירת פתרונות קהילתיים, ותעסוקתיים לשילוב בחברה.

תיאור הפעילות: 

אקים ישראל, הינו ארגון ארצי שהוקם על ידי הורים לאנשים עם מוגבלות שכלית בישראל. בית השקמה, הפועל במסגרת אקים, הינו מרכז יום טיפולי לאנשים בוגרים (בני 21+) בעלי מוגבלות שכלית התפתחותית. במרכז משתתפים כ-28 חברים וחברות המגיעים על בסיס יומיומי וחיים ומטופלים אצל משפחותיהם.

המרכז נמצא ברחוב יהודה מקוגון 5 בחולון. 

** הפרויקט בהיקף 90 שעות בשנה, מתאים גם למלגאי הנשיא

 

מוצעים לסטודנטים 3 סוגי פעילות במרכז היום:

1. הנחייה והובלת פעילות קבוצתית על פי תחום ידע לפי בחירת הסטודנט, למשל: חוג יוגה, חוג ספורט, חוג מוזיקה, חוג יצירה, חוג בישול וכדומה.

2. פעילות פרטנית – מפגשים קבועים ואישיים עם חברי המרכז בהם הסטודנט/ית יוכלו לקיים פעילות בקהילה, פיתוח כישורי חיים ויכולות, הפעלת תכניות קידום.

3. הנחייה והובלת תכנית קידום קבוצתית  או  אישית אשר תבנה ע"י מנתח התנהגות בשיתוף עם הסטודנט/ית (לאחר הכרות עם האדם) ותאפשר חשיפה, בחירה ובילוי בקהילה עבור חברי בית השקמה. 

למי זה מתאים: 

סטודנטים מכל תחומי הלימוד. בעלי סבלנות וסובלנות, יכולת הכלה, רגישות ואמפתיה, מתעניינים בתחום הצרכים המיוחדים, בעלי רצון להשפיע.

נדרשת אחריות אישית ויכולת להתחייב להגיע לפעילות באופן רציף.

סטטוס הרשמה: 
ההרשמה סגורה
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive