שילוב בחברה של אנשים החיים עם מוגבלות - איל"ן

הארגון המוביל: 
איל"ן בשיתוף עם היחידה למעורבות חברתית
תחום הפרוייקט: 
הדרה חברתית
זכויות אדם
צרכים מיוחדים
אופי הפעילות: 
הדרכה והנחייה
פעילות
חונכות וליווי
שירותים וסיוע
מנחה: 
קרן דרור, מנחה מהיחידה למעורבות חברתית. ובנוסף אנשי קשר מהארגון שאחראים על הפעילות
משך הפרוייקט: 
שנתי
ימי פעילות: 
א'-ה'
שעות פעילות: 
בהתאם למפורט מטה ברשימת מסגרות הפעילות
מיקום פעילות: 
תל-אביב
ימי מפגשי למידה: 
ד'
שעת מפגשי הלמידה: 
18:00-20:00, אחת לשבועיים
מיקום מפגשי למידה: 
קמפוס
תיאור הפרויקט: 

הפרויקט עוסק באנשים החיים עם מוגבלות ומתייחס לדרכים שונות לשיפור איכות חייהם ע"י יצירת תחושה של ביטחון, מסוגלות , פיתוח כישורי חיים בפעילויות היומיומיות בחברה, יצירת תחושת שייכות, אפשריות תעסוקה ועוד. הפרויקט מתבסס על תפיסה הומנית הרואה את האדם כשלם ומתייחסת לכלל הצרכים להם הוא זקוק. בנוסף ישנה התייחסות לנושא קבלה והכלה של החברה את האנשים החיים עם מוגבלות.

 

מפגשי הלמידה:

הסטודנטים ישתתפו במפגשי למידה העוסקים בהסתכלות רחבה יותר על הסוגיה החברתית של שילוב אנשים החיים עם מוגבלות בחברה. הסטודנטים יבינו את ההקשר החברתי, ויפגשו עם אנשים שפעלו ליצירת פתרונות קהילתיים, ותעסוקתיים לשילוב בחברה. 

הסטודנטיות ישתתפו במפגשי למידה יחד עם סטודנטים נוספים הפעילים בארגונים הקשורים לסוגיה החברתיח

- במהלך השנה יתקיימו מפגשי למידה באוניברסיטה אחת לשבועיים

תיאור הפעילות: 

הפעילות תיעשה במסגרת איל"ן  - ארגון העוסק בשיפור איכות חייהם של בעלי המוגבלויות הפיזיות בישראל ולקידום  שילובם בחברה. 

מוצעות לסטודנטים מספר מסגרות כמפורט בטבלה. הסטודנטים ייסיעו  לצוות הקבוע. אם יש לכם תחום עניין מיוחד נשמח מאוד אם תרצו להעביר שיעור, חוג חוויתי הקשור לתחום העניין שלכם.

 

* שימו לב -  יש לבחור באחת משתי המסגרות ולציין בשדה "הערות" בטופס ההרשמה באיזה מסגרת הנכם מעוניינים להשתלב

 

שם הסניף כתובת  אפיון הסניף אפיון האוכלוסייה שמגיעה לסניף אפיון פעילות הסטו' בסניף שעות וימי פעילות
 מרכז היום לבוגרים   פנחס רוזן 100, תל אביב   המרכז מעניק לחבריו מגוון פעילויות: דרמה, מולטימדיה, אמנות, תנ"כ, מוזיקה, העשרה כללית, יוגה, הוצאה לאור של עיתון, וכן טיפולי פיזיותרפיה, רפוי בעיסוק ועוד. האווירה במרכז היא ביתית וחמה אנשים (מעל גיל 21) בעלי נכויות פיזיות קשות אך ללא נכות קוגניטיבית/נפשית הסטודנטים עוזרים ומשתלבים בפעילויות של אומנות, מחשבים, מולטימדיה וכתיבת העיתון. הם מלווים חברים שזקוקים לתיווך חברתי.
 כמו כן כל סטודנט מוזמן ליזום ולהעביר פעילות אשר הוא/היא מתחבר/ת אליו, בתיאום עם הצוות.
 א-ה
 במרכז פועל משעה 8:00 עד 15:00
 מועדונית גן און  מטודלה 8, שיכון דן (איזור רמת החי"ל)   המועדונית מיועדת לילדים בגילאי 3-6 עם נכות מוטורית ותפקוד שכלי תקין הפעילות כוללת משחק והפעלת הילדים בתחומים שונים (בהם הסטודנט/ית מתעניין/ת) ותתבצע בצורה פרטנית או קבוצתית א-ה
בשעות 15:10-17:10
גן און מטודלה 8, שיכון דן (איזור רמת החי"ל) מסגרת חינוכית הפועלת לשיקומם ורווחתם של ילדים בעלי נכויות מוטוריות ונוירולוגיות מורכבות ,בעיקר שיתוק מוחי הפוגע באיכות החיים, התפתחות ההליכה, הדיבור, הלמידה העצמאות והיבטים חברתיים.

 

הגן מיועד לילדים בגילאי 3-6 עם נכות מוטורית ותפקוד שכלי תקין הסטודנטים ישתלבו ב : חיזוק, עידוד , תרגול מיומנויות מוטוריות, משחק משותף או סיוע ביצירה, כמובן בהדרכת אנשי מקצוע, יסייעו בתהליך שיקום הילדים ויאפשרו להם לקחת חלק פעיל בתפקודי היום יום.  א-ה
הגן פועל משעה 8:00 עד 15:10
 מועדונית בית ספר און   צה"ל 16 , צהלה . ( קו 22, 24 מגיע לאזור )  התלמידים עם נכויות שונות ועם יכולת למידה תקינה. במועדונית הם מכינים ש"ב ומשתתפים בפעילויות חברתיות וחווייתיות שונות.  תלמידי ביה"ס בכיתות א-ו. התלמידים עם נכויות שונות (מתניידים בכסאות גלגלים והליכונים) חיזוק, עידוד , תרגול מיומנויות מוטוריות, משחק משותף או סיוע ביצירה, כמובן בהדרכת אנשי מקצוע, יסייעו בתהליך שיקום הילדים ויאפשרו להם לקחת חלק פעיל בתפקודי היום יום.   א,ב,ד,ה
בשעות 15:30-17:30 
חונכות אישית בבתים תל אביב , בבתים   ילדים ונוער עד גיל 18  מהות הפעילות היא סיוע בהכנת שיעורי בית  .הפעילות מתקיימת בבית הילד בת"א.כחלק מסיוע זה אפשר לשלב גם פעילות חברתית. גמיש , בשעות אחר הצהריים על בסיס תיאום עם המשפחה ועובדת הסוציאלית
 

** הפרויקט בהיקף 90 שעות בשנה, מתאים גם למלגאי הנשיא 

** בנוסף למפגשי הלמידה אחת לשבועיים, יתקיים מפגש נוסף ב-7.11 בין 18:00-20:00 למשתתפים בפרויקט זה.

למי זה מתאים: 

סטודנטים מכל תחומי הלימוד. בעלי סבלנות וסובלנות, יכולת הכלה, רגישות ואמפתיה, מתעניינים בתחום הצרכים המיוחדים, בעלי רצון להשפיע.

נדרשת אחריות אישית ויכולת להתחייב להגיע לפעילות באופן רציף במהלך השנה.

 

סטטוס הרשמה: 
ההרשמה סגורה
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive