מעורבות אזרחית - אנו עושים שינוי

הארגון המוביל: 
אנו- עושים שינוי
תחום הפרוייקט: 
דמוקרטיה
שקיפות
אי-שיוויון
סביבה וקיימות
חברה אזרחית ומגזר שלישי
אופי הפעילות: 
שינוי חברתי
תכנון ואסטרטגיה
פיתוח וחדשנות
מנהיגות והובלה
שיווק חברתי
מנחה: 
רחל לוי הרץ, מנחה מהיחידה למעורבות חברתית. יעל לבנון אחראית על הפעילות מטעם הארגון.
משך הפרוייקט: 
שנתי
ימי פעילות: 
א'-ה'
שעות פעילות: 
גמיש, בתיאום עם אשת הקשר.
מיקום פעילות: 
תל-אביב
ימי מפגשי למידה: 
ב'
שעת מפגשי הלמידה: 
18:00-20:00, אחת לשבועיים
מיקום מפגשי למידה: 
קמפוס
תיאור הפרויקט: 

ל"אנו" ניסיון מוכח ביצירת שינוי הן ברמה המקומית והן ברמה הלאומית. אנו פועלים בשני מישורים עיקריים: פלטפורמה לאקטיביזם - אנו מציעים לאזרחים כלים להעלאה ולקידום קמפיינים ויוזמות התואמים את ערכי הארגון . ליווי אקטיבי בשטח - אנו מנהלים קמפיינים אסטרטגים רחבי היקף וארוכי טווח בשיתוף עם מלכ"רים, יוזמות מקומיות, פעילים חברתיים וקואליציות.החזון שלנו הוא דמוקרטיה רב גונית ונמרצת שבה לישראלים תהיה את האמונה שיש בידם את היכולת לייצר השפעה במקום בו הם חיים. 

"אנו" הוא ארגון ללא כוונות רווח הפועל לחיזוק הדמוקרטיה הישראלית על ידי יצירת סביבה בה לכל ישראלי וישראלית יש יכולת ליצור שינוי חברתי. באמצעות בניית קהילות ופיתוח כלים דיגיטליים, אנחנו מצליחים למנף את העשייה והידע של אזרחים, ובכך לקדם סוגיות חברתיות, סביבתיות וכלכליות שנמצאות על סדר יומה של החברה בישראל.  על מנת לייצר שינוי ארוך טווח ורחב היקף, "אנו" פועלים בשני מישורים עיקריים: פלטפורמה דיגיטלית – שמאפשרת לאזרחים להקים מיני-סייט לקמפיין, ליצור שיח, לבנות ולחדד מסרים, לרתום אנשים, לאחד כוחות סביב נושא ולייצר לחץ ציבורי, זאת לצד קמפיינים רחבים – בהם אנו מרכיבים קואליציות של ארגונים ופעילים סביב נושאים לאומיים ופועלים בשטח ולמען שינוי אצל מקבלי ההחלטות. 

לאתר הארגון לחצו כאן

 

מפגשי למידה/העשרה:

בחברה דמוקרטית, אקטיביזם ומעורבות חברתית אמורים להוות אפיקים משמעותיים להשפעה של המרחב הפרטי והמרחב הציבורי זה על זה. המפגשים יתמקדו בהשפעה הדו כיוונית של שני המרחבים הללו ובמיקום שלנו כאזרחים/ות מחוללי שינוי ופעולה. 

במהלך המפגשים, נבחן את האופנים בהם ניתן להגדיר סוגיה חברתית ולבחון דרכים שונות למתן מענה לצרכים ולאתגרים של הקהילה. עקרונות העבודה מושתתים על ההכרה שידע משולב עשייה מאפשר לנו העמקה בהבנה שלנו מאפיינים שונים של המציאות. נבחן את המיקום שלנו וההשפעה שלו על היכולת לזהות בעיה חברתית ועל המוטיבציה לצאת לפעולה. נבדוק כיצד נבחרות מתודות שונות להגשמת יעדים מחוללי שינוי וכיצד ניתן לבצע הערכה של תהליך השינוי. נשים דגש על האופנים בהם נוכל להרחיב את מעגלי ההשפעה ולייצר שיתופי פעולה מרובים. כמו כן, נבחן כיצד נוכל להתאים את העשייה שלנו לצרכים שונים שמתעוררים במציאות המשתנה.

כל התכנים הללו יתייחסו לחברה הישראלית, על רב התרבותיות והאתניות המאפיינות אותה ומשפיעות על המרקם החברתי ועל המעורבות הקהילתית. במהלך המפגשים נכיר פרויקטים וארגונים שונים הפועלים לשינוי בחברה הישראלית ונפגוש פעילים/ות מעוררי השראה אשר יוכלו לשתף אותנו בתובנות וידע שנולדו מהעשייה בשטח. 

** הסטודנטים והסטודנטיות ישתתפו במפגשי למידה יחד עם סטודנטים נוספים הפעילים בארגונים נוספים.

תיאור הפעילות: 

החברה הישראלית בדרך לשינוי חברתי, נבנית מלמטה והיא בנויה מחלקים שונים המחוברים ביניהם ויוצרים קואליציות וקהילות. יוזמות עצמאיות מנהלות דיאלוג ומשתפות פעולה עם ארגונים ממוסדות ותיקים, התנועה הולכת ומתפתחת, גדלה ומתייצבת באופן מתמיד.

בעקבות זאת יצרו "אנו" את מפתח היוזמות במרחבים הגיאוגרפיים השונים בישראל.

 

הסטודנטים שישתלבו בפעילות בארגון יצטרפו לצוות מיפוי היוזמות, בתפקיד הכולל כתיבת תוכן, חקירה ומיפוי יוזמות חברתיות מתחומים שונים.

הפעילות נעשית ברובה באופן עצמאי, לצד הגעה למשרדי הארגון בתל אביב.

למי זה מתאים: 

מתאים לסטודנטים/ות יצירתיים/יות, עם יכולת כתיבה חדה ומגייסת, התנסחות ותקשורת טובה בעברית, בעלי\ות ראש גדול, יצירתיות, חשיבה אנליטית, דייקנות ואמינות.

ראו פירוט לפי תפקידים למעלה. נא לציין בשדה ה"הערות" בשאלון ההרשמה באיזה תפקיד אתם מעוניינים.

הפרויקט בהיקף של 110 שעות בשנה.

סדנאות היכרות והתאמה יתקיימו ב-28.10 או ב-4.11 בשעה 18:00 (הזמנות יישלחו בנפרד לאחר ההרשמה)

סטטוס הרשמה: 
ההרשמה סגורה
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive