מעורבות אזרחית - "אנו- עושים שינוי"

הארגון המוביל: 
אנו- עושים שינוי
תחום הפרוייקט: 
דמוקרטיה
שקיפות
אי-שיוויון
סביבה וקיימות
חברה אזרחית ומגזר שלישי
אופי הפעילות: 
שינוי חברתי
תכנון ואסטרטגיה
פיתוח וחדשנות
מנהיגות והובלה
שיווק חברתי
מנחה: 
רחל לוי הרץ, מנחה מהיחידה למעורבות חברתית. יעל לבנון אחראית על הפעילות מטעם הארגון.
משך הפרוייקט: 
שנתי
ימי פעילות: 
א'-ה'
שעות פעילות: 
גמיש. ייקבע בתיאום עם אשת הקשר.
מיקום פעילות: 
תל-אביב
ימי מפגשי למידה: 
ב'
שעת מפגשי הלמידה: 
16:00-18:00, אחת לשבועיים
מיקום מפגשי למידה: 
קמפוס
תיאור הפרויקט: 

ל"אנו" ניסיון מוכח ביצירת שינוי הן ברמה המקומית והן ברמה הלאומית. אנו פועלים בשני מישורים עיקריים: פלטפורמה לאקטיביזם - אנו מציעים לאזרחים כלים להעלאה ולקידום קמפיינים ויוזמות התואמים את ערכי הארגון . ליווי אקטיבי בשטח - אנו מנהלים קמפיינים אסטרטגים רחבי היקף וארוכי טווח בשיתוף עם מלכ"רים, יוזמות מקומיות, פעילים חברתיים וקואליציות.החזון שלנו הוא דמוקרטיה רב גונית ונמרצת שבה לישראלים תהיה את האמונה שיש בידם את היכולת לייצר השפעה במקום בו הם חיים. 

"אנו" הוא ארגון ללא כוונות רווח הפועל לחיזוק הדמוקרטיה הישראלית על ידי יצירת סביבה בה לכל ישראלי וישראלית יש יכולת ליצור שינוי חברתי. באמצעות בניית קהילות ופיתוח כלים דיגיטליים, אנחנו מצליחים למנף את העשייה והידע של אזרחים, ובכך לקדם סוגיות חברתיות, סביבתיות וכלכליות שנמצאות על סדר יומה של החברה בישראל.  על מנת לייצר שינוי ארוך טווח ורחב היקף, "אנו" פועלים בשני מישורים עיקריים: פלטפורמה דיגיטלית – שמאפשרת לאזרחים להקים מיני-סייט לקמפיין, ליצור שיח, לבנות ולחדד מסרים, לרתום אנשים, לאחד כוחות סביב נושא ולייצר לחץ ציבורי, זאת לצד קמפיינים רחבים – בהם אנו מרכיבים קואליציות של ארגונים ופעילים סביב נושאים לאומיים ופועלים בשטח ולמען שינוי אצל מקבלי ההחלטות. 

לאתר הארגון לחצו כאן.

 

מפגשי למידה/העשרה:

בחברה דמוקרטית, אקטיביזם ומעורבות חברתית אמורים להוות אפיקים משמעותיים להשפעה של המרחב הפרטי והמרחב הציבורי זה על זה. המפגשים יתמקדו בהשפעה הדו כיוונית של שני המרחבים הללו ובמיקום שלנו כאזרחים/ות מחוללי שינוי ופעולה. 

במהלך המפגשים, נבחן את האופנים בהם ניתן להגדיר סוגיה חברתית ולבחון דרכים שונות למתן מענה לצרכים ולאתגרים של הקהילה. עקרונות העבודה מושתתים על ההכרה שידע משולב עשייה מאפשר לנו העמקה בהבנה שלנו מאפיינים שונים של המציאות. נבחן את המיקום שלנו וההשפעה שלו על היכולת לזהות בעיה חברתית ועל המוטיבציה לצאת לפעולה. נבדוק כיצד נבחרות מתודות שונות להגשמת יעדים מחוללי שינוי וכיצד ניתן לבצע הערכה של תהליך השינוי. נשים דגש על האופנים בהם נוכל להרחיב את מעגלי ההשפעה ולייצר שיתופי פעולה מרובים. כמו כן, נבחן כיצד נוכל להתאים את העשייה שלנו לצרכים שונים שמתעוררים במציאות המשתנה. כל התכנים הללו יתייחסו לחברה הישראלית, על רב התרבותיות והאתניות המאפיינות אותה ומשפיעות על המרקם החברתי ועל המעורבות הקהילתית.

במהלך המפגשים נכיר פרויקטים וארגונים שונים הפועלים לשינוי בחברה הישראלית ונפגוש פעילים/ות מעוררי השראה אשר יוכלו לשתף אותנו בתובנות וידע שנולדו מהעשייה בשטח. 

* הסטודנטים ישתתפו במפגשי למידה יחד עם סטודנטים נוספים הפעילים בארגון הקשורים לסוגיה החברתית.

תיאור הפעילות: 

תפקיד 1:שיווק ומדיה חברתית
משימות עיקריות:
• כתיבת תוכן לרשתות החברתיות ואתר האינטרנט
• סיוע בבניית אסטרטגיה שיווקית
• יצירת אינפוגרפיקה לקמפיינים ומאבקים חברתיים

•בניית תכנים ויזואליים לקמפיינים חברתיים

• מעקב אחר אנליטיקות

 

תפקיד 2: מתכנתים לשינוי חברתי

כלים דיגיטליים חדשניים מאפשרים לסוכני שינוי לקדם קמפיינים, לרתום אנשים ולאחד כוחות. "אנו" פועלים למען גיבוש קהילות ויצירת קואליציות בין ארגונים הפועלים למען מטרות דומות בחתירה למען שינוי חברתי. במסגרת פרויקט זה, נערוך סקירה של כלים דיגיטליים לשינוי חברתי שפותחו ב open source ונפתח כלים חדשים להגברת המעורבות החברתית, הגברת שיתוף הפעולה בין יוזמות חברתיות ושיתוף הציבור בתהליכי קבלת החלטות.

משימות עיקריות:
• פיתוח כלים דיגיטליים לשינוי חברתי ומעורבות ציבורית בכלל ובתהליכי קבלת החלטות
• עבודה ופיתוח לדסקטופ והתאמה למובייל

 

**  הפרויקט בהיקף 110 שעות בשנה

* נא לציין בשדה ה"הערות" בשאלון ההרשמה באיזה תפקיד אתם מעוניינים.

למי זה מתאים: 

תפקיד 1- שיווק  ומדיה חברתית

מתאים לסטודנטים/ות יצירתיים/יות, עם יכולת כתיבה חדה ומגייסת, התנסחות ותקשורת טובה בעברית, הכרות עם עולם המדיה החברתית. יתרון לניסיון בעיצוב גרפי / אנימציה / עריכת וידאו וכלים אינטרנטיים וטכנולוגים לשיווק.

בעלי\ות ראש גדול, יצירתיות, חשיבה אנליטית, דייקנות ואמינות. הגעה למשרדים בתל אביב פעם בשבוע לכ-3.5 שעות (קיימת אפשרות לעבודה מהבית במידת הצורך).

 

תפקיד 2- מתכנתים לשינוי חברתי

מתאים לסטודנטים\ות עם ניסיון קודם בתכנות, עדיפות לידע ב PHP, JS, HTML, CS. בעלי\ןת יכולת למידה גבוהה, "ראש גדול", דייקנות, עבודה עצמאית, חשיבה יצירתית. מצריך הגעה למשרדים בתל אביב פעם בשבוע לכ-3.5 שעות (קיימת אפשרות לעבודה מהבית במידת הצורך).

 

סטטוס הרשמה: 
ההרשמה סגורה
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive