מעורבות אזרחית - בעין ביקורתית

הארגון המוביל: 
המשרוקית
תחום הפרוייקט: 
דמוקרטיה
שקיפות
אזרחות
חברה אזרחית ומגזר שלישי
אופי הפעילות: 
שינוי חברתי
יזמות חברתית
התמחות והתנסות
שיווק חברתי
מנחה: 
רחל לוי הרץ, מנחה מהיחידה למעורבות חברתית.
משך הפרוייקט: 
שנתי
ימי פעילות: 
א'-ה'
שעות פעילות: 
משמרת אחת קבועה בשבוע - ניתן להשתלב במשמרות בוקר 8-12 או אחה"צ 16:30-19:00.
מיקום פעילות: 
מרכז
ימי מפגשי למידה: 
ב'
שעת מפגשי הלמידה: 
18:00-20:00, אחת לשבועיים
מיקום מפגשי למידה: 
קמפוס
תיאור הפרויקט: 

המשרוקית של גלובס עוסקים בניטור אמירות של נבחרי ציבור בסיקור החדשותי בישראל, בדיקת עובדות בהתבטאויות פוליטיקאים, והנגשה של מידע עובדתי ונתונים אמינים לצרכני החדשות בישראל.
הסטודנטים יקחו חלק במשימת הקשבות בארגון, לצד הצוות הקיים, ויסייעו בניטור התקשורתי ובבחירת האמירות שהמערכת תבדוק. הקשבות תכסה את כלי התקשורת המסורתיים, בדגש על מדיה משודרת - רדיו וטלוויזיה - לצד הרשתות החברתיות.
הנושאים הנבחנים על-ידי הארגון אינם מוגבלים. הבדיקות עוסקות בנושאים מדיניים כמו הסכסוך הישראלי-פלסטיני, נושאים כלכליים-חברתיים, ענייני חקיקה ומשפט, ועוד.
הסטודנטים והסטודנטיות ישתלבו במערך הקשבות.
לאתר הארגון לחצו כאן.

 

מפגשי למידה והעשרה:

בחברה דמוקרטית, אקטיביזם ומעורבות חברתית אמורים להוות אפיקים משמעותיים להשפעה של המרחב הפרטי והמרחב הציבורי זה על זה. המפגשים יתמקדו בהשפעה הדו כיוונית של שני המרחבים הללו ובמיקום שלנו כאזרחים/ות מחוללי שינוי ופעולה. 

במהלך המפגשים, נבחן את האופנים בהם ניתן להגדיר סוגיה חברתית ולבחון דרכים שונות למתן מענה לצרכים ולאתגרים של הקהילה. עקרונות העבודה מושתתים על ההכרה שידע משולב עשייה מאפשר לנו העמקה בהבנה שלנו מאפיינים שונים של המציאות. נבחן את המיקום שלנו וההשפעה שלו על היכולת לזהות בעיה חברתית ועל המוטיבציה לצאת לפעולה. נבדוק כיצד נבחרות מתודות שונות להגשמת יעדים מחוללי שינוי וכיצד ניתן לבצע הערכה של תהליך השינוי. נשים דגש על האופנים בהם נוכל להרחיב את מעגלי ההשפעה ולייצר שיתופי פעולה מרובים. כמו כן, נבחן כיצד נוכל להתאים את העשייה שלנו לצרכים שונים שמתעוררים במציאות המשתנה.

כל התכנים הללו יתייחסו לחברה הישראלית, על רב התרבותיות והאתניות המאפיינות אותה ומשפיעות על המרקם החברתי ועל המעורבות הקהילתית. במהלך המפגשים נכיר פרויקטים וארגונים שונים הפועלים לשינוי בחברה הישראלית ונפגוש פעילים/ות מעוררי השראה אשר יוכלו לשתף אותנו בתובנות וידע שנולדו מהעשייה בשטח. 

 

** הסטודנטים והסטודנטיות ישתתפו במפגשי למידה יחד עם סטודנטים נוספים הפעילים בארגונים נוספים.

תיאור הפעילות: 
​הגדרת התפקיד: קשב/ת

מערך הקשבות הוא הבסיס עליו מושתתת פעילות הארגון.  הסטודנטים יקחו חלק במשימת הקשבות לצד הצוות הקיים, ויסייעו בניטור התקשורתי ובבדיקת העובדות המוצגות בסיקור החדשותי.

מרכיבי התפקיד: ביצוע משימת הקשבות במשך ארבע שעות, הנדרשת לביצוע בכל אחד מימי השבוע. משימת הקשבות כוללת האזנה לראיונות הרלוונטיים בתחנות הרדיו שמכתיבות את סדר היום התקשורתי (ביניהן גל״צ, רשת ב׳, 103FM, וגלי ישראל); 

צפיה בראיונות בתוכניות האקטואליה בערוצי הטלוויזיה המרכזיים, ובנוסף, סקירת דפי הפייסבוק והטוויטר של השחקנים הבולטים בזירה הפוליטית הישראלית.
 

סטודנטים/ות שימצאו מתאימים במהלך הפעילות ויהיו מעוניינים בכך יוכלו להשתלב אף בניהול תחקירים.

הפעילות מתקיימת במשרדי הארגון בראשון לציון.

​​**  הפרויקט בהיקף של 110 שעות בשנה.

למי זה מתאים: 
מאפיינים וכישורים נדרשים :
• סטודנטים/ות בעלי משיכה וחיבור לאקטואליה.
• בעלי/ות יכולת ניתוח והבנה של טקסט. הפרדת עיקר מטפל.
• בעלי/ות היכרות עם מושגי יסוד במשטר הישראלי.
• בעלי/ות יכולת הקלדה מהירה.
• בעלי/ות מודעות פוליטית ונטייה לאקטיביזם חברתי.
 

הפרויקט בהיקף של 110 שעות בשנה.

סדנאות היכרות והתאמה יתקיימו ב-28.10 או ב-4.11 בשעה 18:00 (הזמנות יישלחו בנפרד לאחר ההרשמה)

סטטוס הרשמה: 
ההרשמה פתוחה
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive