מעורבות אזרחית - עמותת תפוח - סמסטר ב'

הארגון המוביל: 
עמותת תפוח
תחום הפרוייקט: 
צדק חברתי וכלכלי
אי-שיוויון
אופי הפעילות: 
שינוי חברתי
התמחות והתנסות
מנהיגות והובלה
שיווק חברתי
מנחה: 
רחל לוי הרץ, מנחה מהיחידה למעורבות חברתית. שפי שלום אחראית מטעם הארגון.
משך הפרוייקט: 
סמסטר ב'
ימי פעילות: 
א'-ה'
שעות פעילות: 
גמיש בתיאום מראש
מיקום פעילות: 
מרכז
ימי מפגשי למידה: 
ב'
שעת מפגשי הלמידה: 
18:00-20:00, אחת לשבועיים
מיקום מפגשי למידה: 
קמפוס
תיאור הפרויקט: 

עמותת תפוח פועלת ליצירת שיוון דיגיטלי בישראל.
העמותה הוקמה בשנת 2000 במטרה להוות גשר בין אומת הסטרט-אפ הצומחת ובין אוכלוסיות הפריפריה הגיאוגרפית והחברתית בישראל. העמותה פועלת ליצירת שויון טכנולוגי בישראל באמצעות פיתוח והפעלת תכניות בסיסיות ומתקדמות בתחומי הטכנולוגיה, התעסוקה ופיתוח כישורי חיים.
באמצעות צוות של 250 מדריכים מקצועיים פועלת העמותה בעשרות מוקדים בכל הארץ, מקריית שמונה ועד אילת ומגיעה לכ-80,000 מוטבים בשנה אשר זוכים בהכשרה טכנולוגית משמעותית ואפקטיבית. קהל היעד המרכזי בפעילות העמותה מתמקד בתושבי הפריפריה החברתית והגיאוגרפית בישראל שאינם זוכים לנקודת זינוק שווה להשתלבות בחברה ובכלכלה הישראלית.

לאתר הארגון לחצו כאן

 

מפגשי למידה והעשרה:

בחברה דמוקרטית, אקטיביזם ומעורבות חברתית אמורים להוות אפיקים משמעותיים להשפעה של המרחב הפרטי והמרחב הציבורי זה על זה. המפגשים יתמקדו בהשפעה הדו כיוונית של שני המרחבים הללו ובמיקום שלנו כאזרחים/ות מחוללי שינוי ופעולה. 

במהלך המפגשים, נבחן את האופנים בהם ניתן להגדיר סוגיה חברתית ולבחון דרכים שונות למתן מענה לצרכים ולאתגרים של הקהילה. עקרונות העבודה מושתתים על ההכרה שידע משולב עשייה מאפשר לנו העמקה בהבנה שלנו מאפיינים שונים של המציאות. נבחן את המיקום שלנו וההשפעה שלו על היכולת לזהות בעיה חברתית ועל המוטיבציה לצאת לפעולה. נבדוק כיצד נבחרות מתודות שונות להגשמת יעדים מחוללי שינוי וכיצד ניתן לבצע הערכה של תהליך השינוי. נשים דגש על האופנים בהם נוכל להרחיב את מעגלי ההשפעה ולייצר שיתופי פעולה מרובים. כמו כן, נבחן כיצד נוכל להתאים את העשייה שלנו לצרכים שונים שמתעוררים במציאות המשתנה.

כל התכנים הללו יתייחסו לחברה הישראלית, על רב התרבותיות והאתניות המאפיינות אותה ומשפיעות על המרקם החברתי ועל המעורבות הקהילתית. במהלך המפגשים נכיר פרויקטים וארגונים שונים הפועלים לשינוי בחברה הישראלית ונפגוש פעילים/ות מעוררי השראה אשר יוכלו לשתף אותנו בתובנות וידע שנולדו מהעשייה בשטח. 

 

** הסטודנטים והסטודנטיות ישתתפו במפגשי למידה יחד עם סטודנטים נוספים הפעילים בארגונים נוספים.

תיאור הפעילות: 

עמותת תפוח מובילה בשנים האחרונות את תחום הקהילות, והשיקה את קהילת ארגון בוגרי תכנית הנוער נטע@ המיועדים לצעירים מגיל 18 עד 30 ומציעה ליוויו בתחומי החיים המעסיקים אותם, גם באון ליין וגם באוף ליין.
קהילה נוספת היא קהילת המנטורים של תכנית האקסלרטור SEEDS המיועדת לנשות ואנשי הפריפריה המעוניינים לקחת את המיזם שלהם שלב קדימה.
המטרה היא לייצר מרחב מכיל עבור הקהילה, כל קהילה בנפרד, לענות על צורך שיש לקהילה, לאגד אותה, לייצר שיח נעים מקדם ומכיל, ליזום ולהוביל תהליכים שייתרמו לקהילה. הקהלים והמוטבים הם אוכלוסיית הפרירפיה הגיאוגרפית והסוציואקונומית.

 

הסטודנטיות והסטודנטים ילוו את הקהילות (שבשלב זה יש להן נוכחות בדיגיטל) ויוכלו להוביל פעילויות ויוזמות.

התפקיד יכלול יצירת הזדמנויות ומפגשים שונים שיתנו מענה לקהילה, וכן תכנון אירוע לקהילה- החל משלב הרעיון, בדיקת היתכנות בקהילה, תכנון, בניית תקציב, שיווק, הזמנות, בניית התוכן, ניהול האירוע, משוב והפקת לקחים.

למי זה מתאים: 
הפרויקט מתאים לסטודנטים וסטודנטיות יצירתיים, עם חשיבה מחוץ לקופסה, פרו-אקטיביות ויכולת עבודה עצמאית.
 

סדנת היכרות והתאמה תתקיים ב-24.2 ב-16:00 (הזמנות יישלחו בנפרד לאחר ההרשמה)

סטטוס הרשמה: 
ההרשמה פתוחה בין התאריכים 3.2 - 13.2
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive