חלמית 9

הארגון המוביל: 
עיריית בת ים
תחום הפרוייקט: 
דמוקרטיה
צעירים ומנהיגות
אי-שיוויון
הדרה חברתית
חינוך
אלימות
אופי הפעילות: 
שינוי חברתי
הדרכה והנחייה
חונכות וליווי
יזמות חברתית
מנהיגות והובלה
מנחה: 
בתיה צ׳וקול וטל שטדלר, מטעם עיריית בת ים
משך הפרוייקט: 
שנתי
ימי פעילות: 
א'-ה'
שעות פעילות: 
הפעילות מתקיימת בימים א-ה בין השעות: 16:30:-21:00.
מיקום פעילות: 
מרכז
ימי מפגשי למידה: 
א'-ה'
שעת מפגשי הלמידה: 
מפגשי העשרה באוניברסיטה הינם גמישים לצרכי קבוצת הסטודנטים. כמו כן שעות ההכשרה העירונית יתקיימו במהלך חודשי נובמבר-דצמבר.
מיקום מפגשי למידה: 
קמפוס
תיאור הפרויקט: 

חלמית 9 הוא מרכז קהילתי לטובת תושבי השכונה, ובפרט ליוצאי אתיופיה. כיום הוא מאגד שלל פעילויות למשפחות, ילדים ונוער. המרכז הנמצא על הגבול שבין בת-ים ליפו ד' ומופעל על ידי עיריית בת ים. המרכז עבר שיפוץ והתחדשות בשנה האחרונה, והפך למוקד רב-תחומי עבור כלל הקהילה. כיום מתקיימים בו בין היתר: שיעורי מוסיקה לילדים ולנוער מהשכונה, מפגשי קבוצת פעילים אקטיביסטיים, הדרכת הורים, פעילויות יצירה סביבתית, פעילויות גינון, סיוע בלימודים, חוג תלת מימד, פעילות בישול בריא ועוד. השכונה בה שוכן המרכז הינה שכונת מצוקה בה מתגוררים בשכנות יהודים ממוצאים שונים: אתיופים, רוסים ומזרחים, ערבים ישראלים, ומבקשי מקלט מאפריקה.

סטודנטים שיבחרו להגיע ולהצטרף ל"חלמית 9" יוכלו להשתמש ביכולותיהם ובכשרונם במגוון תחומים (לימודים, יצירה, מוסיקה, יזמות אישית ועוד), להוביל וליזום תהליכים ופעילויות, וליצור קשר עם הילדים ובני הנוער הנהדרים בשכונה.
במקום כבר עובדים ומתנדבים צעירים מתל אביב ומהסביבה, וכך הסטודנטים יוכלו גם ליהנות מהאווירה הקהילתית והאינטימית של צוות חלמית

מפגשי למידה והעשרה:

במסגרת שיתוף הפעולה העירוני והרצון שלנו להמשיך ולקלוט כ 10 סטודנטים מלגאים לעיר מתוכנית מתחברים להלן מבנה ההכשרה אליו אנו מחויבים

הכשרה עירונית - 3-5 מפגשי מליאה בבת ים בנושא השראה חינוך וקהילה בחברה רב תרבותית. סוגיות שייכות וזהות וכלים לעבודה עם ילדים ובני נוער בסיכון

5-8 מפגשי קבוצה באוניברסיטה אשר יעסקו בחברה ודמוקרטיה-הבנת מערכת מוניציפלית וגבולתיה , השפעה בחברה רב תרבותית-תפקיד החונך , חינוך במאה 21, חינוך בלתי פורמלי-אתגרים והזדמנויות. בנוסף יהיה שיתוף עמיתים מובנה וניתוחי מקרה דרך למידת עמיתים.

כמו כן ניתן ליווי פרטני לכל סטודנט - סופרוויזין. את ההכשרה יעבירו יועצים ארגונים מהמערכת.

תיאור הפעילות: 

 

תפקיד 1- סיוע במרכז מרכז למידה:

הילדים ובני הנוער המגיעים למרכז אינם יכולים להרשות לעצמם שיעורים פרטיים, ולרוב הוריהם אינם יכולים לסייע להם במקצועות הלימודים בבתי הספר, בין אם זה בשל בעיות שפה (עולים מאתיופיה או מרוסיה) או משום שהם עובדים ואין להם זמן לעזור לילדיהם בשיעורי הבית ובהכנות למבחנים.

הסיוע בלימודים יכול להיות גם כר פורה לאינטראקציה וליצירת קשר עמוק עם הילדים בשכונה. הסיוע נדרש בתחומים לימודיים מגוונים, ניתן לבחור באיזה תחום לסייע (אנגלית, מתמטיקה, מדעים, תנ"ך, היסטוריה, לשון ועוד).

 

תפקיד 2- השתלבות בפעילות רב-תחומית:

מתאים סטודנטים יצירתיים ולסטודנטיות יצירתיות (לא בהכרח במוסיקה או באומנות, בכל תחום שאפשר להעלות על הדעת) על מנת להצטרף לפעילות הרב תחומית במרכז יצירה לנערות או בחלמית 9 עצמה, ואף ליזום פעילות חדשה. המרכז פתוח ומעוניין ביוזמות חדשות, בכל תחום. בין אם מדובר ביוזמה שצומחת מהאינטראקציה עם הילדים או מרעיון של הסטודנט/ית, נשמח להיות שם על מנת לסייע להפוך את זה למציאות. 

** ישנה גמישות והסטו' יוכלו להשתלב בהתאם לימים והשעות המתאימים להם

למי זה מתאים: 

ההשתתפות מתאימה לסטודנטים ולסטודנטיות מכל הסוגים והמינים, שאינם חוששים מאינטראקציה עם ילדים ובני נוער, ונהנים מפעילות חברתית עמם. יהנו וייתרמו במיוחד סטודנטים עם ראש ולב פתוח. 

סטטוס הרשמה: 
ההרשמה סגורה
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive