סיפור אישי לשינוי חברתי

הארגון המוביל: 
חוש"ן - חינוך ושינוי, ארגון החינוך וההסברה של הקהילה הגאה בישראל
תחום הפרוייקט: 
אי-שיוויון
גזענות
חינוך
חברה אזרחית ומגזר שלישי
אופי הפעילות: 
רב שיח ודיאלוג
שינוי חברתי
הדרכה והנחייה
מנחה: 
רכזת ההתנדבות מטעם הארגון
משך הפרוייקט: 
שנתי
ימי פעילות: 
ו'
א'-ה'
שעות פעילות: 
08:00-14:00
מיקום פעילות: 
תל-אביב, מרכז
ימי מפגשי למידה: 
א'-ה'
שעת מפגשי הלמידה: 
בשעות הערב, מועד המפגשים יעודכן בהמשך.
מיקום מפגשי למידה: 
תל-אביב
תיאור הפרויקט: 

שותפות בפרוייקט הדגש ל ארגון חוש"ן – הנחיית סדנאות סיפור אישי, וסדנאות שונות העוסקות בנטיה מינית וזהות מגדרית, לתלמידים וצוותי חינוך בבתי ספר. מטרתן של סדנאות אלו הן הרחבת ההיכרות והידע של הציבור הרחב עם הקהילה הגאה, על מנת למגר להט"בפוביה, וליצר סובלנות וקבלה כלפי הקהילה הגאה.

במהלך הפרוייקט תכנסו כחלק אינטגרלי לקהילת המתנדבים של חוש"ן, ותנחו סדנאות בזוגות עם הפעילים השונים.

לאתר האינטרנט של הארגון לחצו כאן.

 

מפגשי למידה

ההשתתפות בפרוייקט כלולה בהליך הכשרה בסיסי לכל הפעילים החינוכיים בארגון, הכולל סמינר הכשרת בסיסי בימים חמישי-שישי-שבת, שיתקיים במהלך נובמבר בת"א. לאחר מכן תידרשו להגיע לצפיה בפעילות, ולמפגש אישי בו תקבלו ליווי אישי בתהליך בניית הסיפור האישי הלהט"בי שלכן.ם. לאחר הכשרת הבסיס, מפגשי הלמידה יתקיימו אחת לחודש עם מנחה קבוצה, בקבצה של כ8 פעילים.ות שונים בארגון (הכוללת את קבוצת המלגאים). במפגשי הלמידה נעמיק בסוגיות חינוכיות, אקטואליות ולהט"ביות, כדי לשפר את יכולות ההנחיה המקצועית שלנו. ההחיות יגעו במגוון תחומים כמו – פירוק התנגדויות בכיתה, העמקה בסוגיות להט"ביות ייחודיות, הנחייה בזוג ועוד. כחלק מליווי זה יתקימו גם פגישות אישיות ומפגשי משוב.

תיאור הפעילות: 

לב הפעילות היא העברת סדנאות חינוכיות של "סיפור אישי" לתלמידי תיכון במרכז הארץ. במהלך הפעילות, נותנים זוג המנחים ידע בסיסי על הקהילה גאה, ומספרים את סיפורם האישי הלהט"בי. לאחר שלב זה של יצירת קשב ואינטימיות, נפתח השיח לשאלות, ומשם לדיון כיתתי.

 
**הפרויקט בהיקף של 110 שעות בשנה.
למי זה מתאים: 

לסטודנטים שיש להם סיפור אישי להט"בי, שיש להן יכולות הנחיה ועמידה מול קהל ברמה הבסיסית, שמעניין אותם לצבור ידע ולהעמיק בעולם התוכן הלהט"בי, שיודעות לייצר דיון ושיח פתוח ומקרב כדי להביא לשינוי עמדות, פתוחים ונגישים לבני נוער, יתרון – בעלי רקע קודם בהדרכה והנחיה או היכרות עם עולם התוכן הלהט"בי.

כמו כן, פעילות הסברה זו דורשת חוסר נפשי ויכולת התמודדות עם גילויי להט"בפוביה וסוגיות חינוכיות מורכבות, ולכן נדרש חוט שרדה וביטחון עצמי בזהותכן.ם וביכולותיכן.ם.

סטטוס הרשמה: 
ההרשמה סגורה
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive