תל אביב שלנו

הארגון המוביל: 
היחידה למעורבות חברתית בשיתוף עמותת הלל יוצאים בשאלה, ומרכז קליטה לילנבלום
תחום הפרוייקט: 
אזרחות
צעירים ומנהיגות
הדרה חברתית
אופי הפעילות: 
רב שיח ודיאלוג
שינוי חברתי
יזמות חברתית
מנהיגות והובלה
מנחה: 
קסה גטו ואדם מילבואר, מנחים מהיחידה למעורבות חברתית
משך הפרוייקט: 
שנתי
ימי פעילות: 
א'-ה'
שעות פעילות: 
גמיש
מיקום פעילות: 
תל-אביב
ימי מפגשי למידה: 
א'
שעת מפגשי הלמידה: 
18:00-20:00, אחת לשבוע
מיקום מפגשי למידה: 
תל-אביב
תיאור הפרויקט: 

האדם הוא יצור חברותי, המשתוקק לאורכות חייו למצוא מסגרת בה הוא מעצב, משנה, משתנה, יוצר- בורא.

יחד עם זאת בתקופות שונות, מקצוות הארץ מתקבצים צעירים וצעירות אל העיר הגדולה- "תל אביב", יא חביבי ת"א. ואנחנו?

אנחנו רוצים ליצור קהילה בה האדם, מממש את יכולותיו להיות חלק; ממשהו גדול, ממשהו שהוא יוצר בו ומרגיש, מרגיש שייך- לעת ליל, לעת יום.

היכולת להרגיש שייך לקהילה, נובעת ביכולת לשים עצמך בתהליך של יצירה, תהליך של היוולדותו של רעיון. והאדם לבדו, לבדו יתקשה לעשות זאת. כדי שתל אביב תהפוך לבית, אנחנו רוצים ליצור את המסגרת הקהילתית שתהפוך לחממה, לברוא מציאות, לברוא יומיום ולהרגיש ביחד.

שאלת השייכות, הרבה פעמים נשענת על שאלת הזהות ובקרב קבוצות שונות המתקבצות בין כתליה של תל אביב, כגון: עולים חדשים- ותיקים וצעירים, יוצאים בשאלה וסטודנטים המגיעים לתל אביב מאזורים שונים בארץ, שאלת הזהות ותחושת השייכות אף יותר חזקה. ההתמודדות עם סוגיות ואתגרים של היטמעות, תחושת שייכות, והשתלבות בחיים התל אביבים בעיר היא מורכבת ומאתגרת.

מטרת הפרויקט היא להפגיש בין אותן הקבוצות השונות של צעירים וצעירות, מגוונות וססגוניות, חילוניים, דתיים, עולים חדשים- ותיקים, יוצאים בשאלה- וביחד ליצור במה המאפשרת בריאת קהילה שתיתן מקום לכל אחד ואחת את החלק שלו/ה ובכך תחזק את תחושת השייכות ותהווה בית.

 

מפגשי למידה:

אז בת'כלס מה עושים? לב הפרויקט הוא אתם!

הפרויקט מורכב משלוש קבוצות ייחודיות, המאפיינות פלחים שונים בחברה הישראלית: עולים חדשים-ותיקים, יוצאים בשאלה וסטודנטים מאונ' ת"א. כאשר כל אחת מביאה את עושרה הפנימי והייחודי אל תוך מפגשים מרהיבים של חיפוש והגדרה, של השלה ושל התחדשות, של זיכרון עבר ובריאת אלטרנטיבה בהווה.

הקבוצה תיפגש אחת לשבוע למפגשים מעוררי השראה, מפגשי למידה, מפגשי שיח אשר יעסקו במעורבות אזרחית ובחשיבותה של הקהילה העירונית, על כל רבדיה.

תיאור הפעילות: 

הפרויקט נועד ליצור קרקע פורייה ליוזמות חברתיות בין כתליה של העיר תל אביב. בעוד שהחלק של מפגשי העשרה הם מפגשים שמחברים בין הזהויות השונות של חברי הקבוצה; היכולת להרגיש שייך למקום, היכולת להרגיש בבית- נובעת ביכולת של המשתתפים בפרויקט ליצור זיכרונות ולהוביל תהליכים בעיר תל אביב.

משתתפי הפרויקט נדרשים להיות מובילים, מעצבים, אנשים עם חלומות ולב פועם, ועל כן במפגשים השונים יקבלו משתתפי הפרויקט כלים ומיומנויות ליצירה ולהובלת יוזמות חברתיות שנוגעות להם ובכך להפוך את הקהילה- מקבוצתית, מדומיינת לקהילה נושמת ובועטת.

 

** הפרויקט בהיקף של 90 שעות בשנה.

למי זה מתאים: 

סטודנטים וסטודנטיות שמעוניינים בקהילה יוזמת ומעורבת, שלא מפחדים ממפגש עם השונים מהם.

סטודנטים בעלי ראש גדול, יצירתיים, ובעלי יכולות הובלה ועבודה בצוות.

סטטוס הרשמה: 
ההרשמה סגורה
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive