מעורבות אזרחית - חוש"ן

הארגון המוביל: 
חוש"ן - חינוך ושינוי, ארגון החינוך וההסברה של הקהילה הגאה בישראל
תחום הפרוייקט: 
אי-שיוויון
גזענות
חינוך
חברה אזרחית ומגזר שלישי
אופי הפעילות: 
רב שיח ודיאלוג
שינוי חברתי
הדרכה והנחייה
יזמות חברתית
שיווק חברתי
מנחה: 
רחל לוי הרץ, מנחה מהיחידה למעורבות חברתית.
משך הפרוייקט: 
שנתי
ימי פעילות: 
ו'
א'-ה'
שעות פעילות: 
גמיש בתיאום מול איש הקשר בארגון, רצוי בשעות אחה"צ.
מיקום פעילות: 
תל-אביב
ימי מפגשי למידה: 
ב'
שעת מפגשי הלמידה: 
16:00-18:00, אחת לשבועיים
מיקום מפגשי למידה: 
קמפוס
תיאור הפרויקט: 

הסברה להט"בית במדיה הדיגיטלית – כחלק מהשינוי החברתי שאנו יוצרים, אנו שואפים להגיע לקהל הרחב ולייצר הסברה רחבת טווח בנושא של נטיה מינית וזהות מגדרית, כדי להגביר את הסובלנות והפתיחות כלפי הקהילה הגאה בחברה הישראלית.

השתתפות בפרוייקט יכלול עבודה שוטפת של יצירת תוכן שיפורסם בפייסבוק ובאינסטגרם של חוש"ן, יצירת פרוייקטים והזדמנויות בעיתונות המקומית \ הארצית והמקוונת, יצירת פרוייקטים דיגיטליים \ הפקתיים כדי להנגיש את מסרי הארגון לציבור הרחב, ייתכן שבאמצעות שיתופי פעולה עם חברות מסחריות, ארגונים אחרים וכו'.

לאתר האינטרנט של הארגון לחצו כאן.

 

מפגשי למידה

בחברה דמוקרטית, אקטיביזם ומעורבות חברתית אמורים להוות אפיקים משמעותיים להשפעה של המרחב הפרטי והמרחב הציבורי זה על זה. המפגשים יתמקדו בהשפעה הדו כיוונית של שני המרחבים הללו ובמיקום שלנו כאזרחים/ות מחוללי שינוי ופעולה. 

במהלך המפגשים, נבחן את האופנים בהם ניתן להגדיר סוגיה חברתית ולבחון דרכים שונות למתן מענה לצרכים ולאתגרים של הקהילה. עקרונות העבודה מושתתים על ההכרה שידע משולב עשייה מאפשר לנו העמקה בהבנה שלנו מאפיינים שונים של המציאות. נבחן את המיקום שלנו וההשפעה שלו על היכולת לזהות בעיה חברתית ועל המוטיבציה לצאת לפעולה. נבדוק כיצד נבחרות מתודות שונות להגשמת יעדים מחוללי שינוי וכיצד ניתן לבצע הערכה של תהליך השינוי. נשים דגש על האופנים בהם נוכל להרחיב את מעגלי ההשפעה ולייצר שיתופי פעולה מרובים. כמו כן, נבחן כיצד נוכל להתאים את העשייה שלנו לצרכים שונים שמתעוררים במציאות המשתנה. כל התכנים הללו יתייחסו לחברה הישראלית, על רב התרבותיות והאתניות המאפיינות אותה ומשפיעות על המרקם החברתי ועל המעורבות הקהילתית.

במהלך המפגשים נכיר פרויקטים וארגונים שונים הפועלים לשינוי בחברה הישראלית ונפגוש פעילים/ות מעוררי השראה אשר יוכלו לשתף אותנו בתובנות וידע שנולדו מהעשייה בשטח. 

*הסטודנטים ישתתפו במפגשי למידה יחד עם סטודנטים נוספים הפעילים בארגון הקשורים לסוגיה החברתית.
תיאור הפעילות: 

עיקר הפעילות הוא תפעול עמודי הדיגיטל של הארגון, בליווי ראש הצוות. רצוי יהיה להחליט על פרוייקטים זמן מה מראש ולהיערך אליהם בהתאם. הפרוייקטים יכולים לכלול התייחסות לימי שיא, לנושאים וסוגיות מסויימות,באמצעות כתיבת פוסטים. בנוסף, ניתן לייצר מספר פרוייקטים מושקעים וייחודיים יותר הכוללים כתיבת סיפורים \ צילום, פרוייקט הפקת סרטונים, מערכי שיווק, הפצת ידע לציבור הרחב, עריכת מחקר ועוד, הכל ביחס לרצונות הסטודנט.ים ובתיאום עם רכז הצוות.​

 
**הפרויקט בהיקף של 110 שעות בשנה.
למי זה מתאים: 

לסטודנטים עם יכולת כתיבה, מחקר ולמידה. הבקיאות בעולם המדיה הדיגיטלית. המכירות את עולם התקשורת, יחסי הציבור והשיווק ומתלהבות מהם. שיש להם כלים בעשיה קולנועית, צילום, כתיבה, עבודה יצירתית, והיו רוצים לקחת את הידע הזה ולהשקיע אותו כדי לקדם מטרות חברתיות ובאופן ספציפי את הקהילה הגאה.

בנוסף, נדרשת גמישות בשעות עבודה מכיוון שמדובר בעולמות מיידיים ומהירים, השקעה ומוטיבציה, מסירות, יכולת עבודה עצמאית.

סטטוס הרשמה: 
ההרשמה סגורה
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive