מעורבות אזרחית - תא הצעירות של נשים עושות שלום

הארגון המוביל: 
נשים עושות שלום
תחום הפרוייקט: 
דמוקרטיה
אזרחות
צעירים ומנהיגות
הדרה חברתית
חברה אזרחית ומגזר שלישי
אופי הפעילות: 
רב שיח ודיאלוג
שינוי חברתי
כתיבה ומידע
תכנון ואסטרטגיה
קידום מדיניות ולובי
התמחות והתנסות
מנהיגות והובלה
שיווק חברתי
מנחה: 
רחל לוי הרץ, מנחה מהיחידה למעורבות חברתית. ריטה ברודניק אחראית על הפעילות מטעם הארגון.
משך הפרוייקט: 
שנתי
ימי פעילות: 
א'-ה'
שעות פעילות: 
גמיש, בהתאם לתפקידים המפורטים בהמשך.
מיקום פעילות: 
קמפוס, תל-אביב
ימי מפגשי למידה: 
ב'
שעת מפגשי הלמידה: 
18:00-20:00, אחת לשבועיים
מיקום מפגשי למידה: 
קמפוס
תיאור הפרויקט: 

תא הצעירות של נשים עושות שלום הוקם ע"י קבוצה של צעירות שרוצות להוביל, בדרך פרגמטית א – מפלגתית, שינוי מדיני – בטחוני ארוך טווח ולהניע לסיום הסכסוך הישראלי פלסטיני תוך שילוב נשים במציאת הפתרון. תנועת "נשים עושות שלום"  הוקמה ע"י קבוצת נשים  בתום מבצע 'צוק איתן' והיא  קוראת למציאת פתרון קבע מדיני, כפתרון היחיד שיביא שקט קבוע לאזור. הצעירות הצטרפו לתנועה עם ההבנה שהאינטרס והאחריות לקידום הסכם מדיני וסיום הסכסוך צריכים להיות רב דוריים. 

התנועה היא תנועת שטח בהובלה נשית, הפעילות מתבצעת באזורים גאוגרפיים ברחבי הארץ ובמקביל גם בצוותים לפי תחומי התמחות (אסטרטגיה, דיגיטל-פרסום, תקשורת, קשרי ממשל, קשרי פנים, הפקה ועוד ). הפעילות בתנועה הינה התנדבותית (להוציא שתי משרות). היא מיועדת לכל אישה או גבר באשר הם מכל הקשת הפוליטית, הדתות והגילאים ומגוון הקהילות בחברה ולכל מי שמזדהים עם מטרותיה.

המטרות המרכזיות של העמותה הן קידום הסכם מדיני כפתרון קבע, ושיתוף נשים בקבלת החלטות.

הארגון עוסק בסוגיות הבאות : 

  • שילוב נשים בקבלת החלטות
  • הסכסוך הישראלי-פלסטיני והשיסוע בחברה הישראלית.
  • אקטיביזם חיובי – הנעה לפעולה שלא מתוך האשמת גורם שלישי אלא מתוך תקווה לשינוי

 

מפגשי למידה והעשרה:

בחברה דמוקרטית, אקטיביזם ומעורבות חברתית אמורים להוות אפיקים משמעותיים להשפעה של המרחב הפרטי והמרחב הציבורי זה על זה. המפגשים יתמקדו בהשפעה הדו כיוונית של שני המרחבים הללו ובמיקום שלנו כאזרחים/ות מחוללי שינוי ופעולה. 

במהלך המפגשים, נבחן את האופנים בהם ניתן להגדיר סוגיה חברתית ולבחון דרכים שונות למתן מענה לצרכים ולאתגרים של הקהילה. עקרונות העבודה מושתתים על ההכרה שידע משולב עשייה מאפשר לנו העמקה בהבנה שלנו מאפיינים שונים של המציאות. נבחן את המיקום שלנו וההשפעה שלו על היכולת לזהות בעיה חברתית ועל המוטיבציה לצאת לפעולה. נבדוק כיצד נבחרות מתודות שונות להגשמת יעדים מחוללי שינוי וכיצד ניתן לבצע הערכה של תהליך השינוי. נשים דגש על האופנים בהם נוכל להרחיב את מעגלי ההשפעה ולייצר שיתופי פעולה מרובים. כמו כן, נבחן כיצד נוכל להתאים את העשייה שלנו לצרכים שונים שמתעוררים במציאות המשתנה.

כל התכנים הללו יתייחסו לחברה הישראלית, על רב התרבותיות והאתניות המאפיינות אותה ומשפיעות על המרקם החברתי ועל המעורבות הקהילתית. במהלך המפגשים נכיר פרויקטים וארגונים שונים הפועלים לשינוי בחברה הישראלית ונפגוש פעילים/ות מעוררי השראה אשר יוכלו לשתף אותנו בתובנות וידע שנולדו מהעשייה בשטח. 

 

** הסטודנטים והסטודנטיות ישתתפו במפגשי למידה יחד עם סטודנטים נוספים הפעילים בארגונים נוספים.

תיאור הפעילות: 

תנועת נשים עושות שלום פועלת כדי לייצר לחץ שייצג את רוב הציבור בדרישה לקידום הסכם מדיני ארוך טווח. במפגשי אסטרטגיה נחשוב על יצירת פעולות, על פי עקרון של אקטיביזם חיובי, שייצגו אינטרס ציבורי רחב ויקדמו את מטרת התנועה תוך שהן מדגישות מחויבות של צעירים וצעירות לנושא. 

מפגשי היזמות והאסטרטגיה יכללו בתוכם גם לימוד שיח מקדם כבסיס לניהול נכון של דיון בנושאים מורכבים. מתוך הדיונים נייצר פעילויות רחבות היקף בתחומים שונים למען קידום מטרות התנועה. נעשה זאת באמצעות, מפגשים והרצאות עם פעילים חברתיים בולטים שיספרו לנו על הפעילות שלהם ויקנו לנו כלי עבודה פרקטיים ומומחים באקדמיה שעוסקים בכך.

  • ניתן להשתלב במגוון תפקידים בהתאם לעניין אישי ותחום התמחות אישי וכמו גם ניתן להציע שילוב בתחום התמחות שלא קיים באופציות המוצעות אך אותה צעירה מעוניינת לקדם וחושבת שיועיל בקידום המטרה. 
  • כל סטודנטית שתבחר לעסוק בתחום התמחות מסוים תשתלב בצוות העשייה, תוך שהיא בקשר עם רכזות התחום מהתנועה. 

 

תפקיד 1: צוות פרויקטים

השתלבות בצוות שאחראי על הפקה וניהול של אירועים ופעילויות שוטפות של תא הצעירות \ ייזום של פרויקטים חדשים שיכולים לקדם את מטרות התנועה בכלל ותא הצעירות בפרט. 

תפקיד 2: צוות קמפיינים דיגיטליים

השתלבות בצוות שאחראי על חשיבה \ יצירה והפקה של פעילויות בולטות וקצרות טווח בעלות הד ציבורי ותקשורתי בהתאם לאירועי השעה. 

למי זה מתאים: 
  • מנהיגות צעירות שמוכנות לשתף פעולה עם נשים שונות במטרה לקדם את סיום הסכסוך הישראלי פלסטיני
  • מנהיגות צעירות שמאמינות שנשים צריכות להיות חלק מקבלת החלטות מדיניות ביטחוניות.
  • מנהיגים צעירים שלא מפחדים מהובלה נשית.

ציינו בטופס ההרשמה באיזה תפקיד אתם מעוניינים.

הפרויקט בהיקף של 110 שעות בשנה.

סדנאות היכרות והתאמה יתקיימו ב-28.10 או ב-4.11 בשעה 18:00 (הזמנות יישלחו בנפרד לאחר ההרשמה)

סטטוס הרשמה: 
ההרשמה פתוחה
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive