פורטל השלום Peace Online

הארגון המוביל: 
פורום ארגוני השלום
תחום הפרוייקט: 
דמוקרטיה
גזענות
זכויות אדם
חינוך
חברה אזרחית ומגזר שלישי
אופי הפעילות: 
רב שיח ודיאלוג
שינוי חברתי
כתיבה ומידע
תכנון ואסטרטגיה
קידום מדיניות ולובי
יזמות חברתית
פיתוח וחדשנות
התמחות והתנסות
שיווק חברתי
מנחה: 
יובל רחמים
משך הפרוייקט: 
שנתי
ימי פעילות: 
א'-ה'
שעות פעילות: 
גמיש, עבודה עצמאית בתיאום הקבוצה והמנחה
מיקום פעילות: 
קמפוס, תל-אביב, צפון, מרכז, דרום
ימי מפגשי למידה: 
ד'
שעת מפגשי הלמידה: 
16:00-18:00, אחת לשבוע
מיקום מפגשי למידה: 
קמפוס
תיאור הפרויקט: 

בישראל פועלים למעלה מ 120 ארגוני שלום, פיוס וזכויות אדם. הם פועלים בציבור, בתקשורת, במדיה החברתית, בפוליטיקה ובאקדמיה. הגיוון בעמדות ובטקטיקות של הארגונים גדול, אבל כולם מקדמים וקוראים למטרה אחת –מציאת פתרון בר קיימא לסכסוך עם שכנותיה של מדינת ישראל.

 

למרות שפע הפעילות, מעט מידי ממנה נגיש לציבור הרחב ומעורר אותו למעורבות פעילה שתשפיע על עתידו. פורטל לשלום ישתמש בכלי המדיה החדשה כדי לרכז ולהנגיש לציבור הרחב, למנהלים בארגונים ומקבלי החלטות את שפע המידע, האקטואלי, האופרטיבי, המחקרי, פובליציסטי והעיוני הנחוץ לשינוי תודעה וחינוך לשלום. מידע זה ייתן  כלי עזר למשפיעים, מנוע חיפוש לשותפים לפיתוח יוזמות ורעיונות לפעולה וכלי עבודה לארגונים ויוזמות שאין להם אתר אינטרנט.

הפורטל ייצור תנועה לאתרי ארגוני השלום, לפרסומים שלהם ברשתות ופעילותם השוטפת. הוא יעודד הנעה לפעולה - התנדבות, השתתפות בפעילויות, יוזמות ותרומות.

 

מפגשי למידה/העשרה:

בחלקו הראשון של הסמסטר נחשף לסיפור של הסכסוך הישראלי פלסטיני, התפיסות לגביו בחברה הישראלית, השחקנים הדומיננטיים, ניסיונות הצלחות וכישלונות בשינוי תפיסות.
בהמשך הסמסטר נעבוד על רעיונות וכלים תקשורתיים בהם ניתן להשתמש כדי להגדיל חשיפה ומודעות של החברה הישראלית לפתרונות האפשריים, לסיכויי ההצלחה של הפתרונות ולהגדלת המעורבות. התוצר של הסמסטר הזה יהיה אפיון ראשוני של התוכן, הטכנולוגיה והניהול של הפרויקט.

בסמסטר ב' נמשיך לשכלל ולדייק את הפתרון המוצע על כל ההיבטים שלו כדי להגיע לתכנית פעולה מפורטת ככל האפשר ולפתרון מעשי, בר קיימא וקל לניהול. בהמשך הסמסטר נפשיל שרוולים להקמת הפלטפורמה והשקתה.

כחלק מהמפגשים יתקיימו גם סיורים במהלך סמסטר א'.

תיאור הפעילות: 

הסטודנטים והסטודנטיות בפרויקט יפעלו כצוות בתכנון ופיתוח "פורטל השלום", מתוך מחקר והעמקה בגופים השונים ובדרכי הפעולה הקיימות בשטח. 

הפעילות תכלול תכנון, פיתוח, יצירה ושיווק פתרון טכנולוגי, עדכני ודינמי שאוסף, אוצר, עורך ומנגיש את המידע לציבור ולמקבלי ההחלטות.

 
** הפרויקט בהיקף של 90 שעות בשנה.
למי זה מתאים: 

להצלחת התכנית דרושה קבוצת סטודנטים נלהבים ומחויבים לנושא. הפרויקט פתוח לסטודנטים מכלל החוגים והתארים:

דרושים סטודנטים המבינים פוליטיקה ומעורבות אזרחית, המתעניינים בהיסטוריה, סטודנטים יצירתיים בעלי חוש שיווקי; סטודנטים בעלי רקע בתכנות ועיצוב אתרים, ועוד.

סטטוס הרשמה: 
ההרשמה סגורה
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive