שבט אחים - סמסטר ב'

הארגון המוביל: 
גשר
תחום הפרוייקט: 
צדק חברתי וכלכלי
מיצוי זכויות
דמוקרטיה
אזרחות
צעירים ומנהיגות
אי-שיוויון
הדרה חברתית
חינוך
אופי הפעילות: 
רב שיח ודיאלוג
שינוי חברתי
הדרכה והנחייה
מנחה: 
רותם שמוש, מנחה מטעם "גשר"
משך הפרוייקט: 
סמסטר ב'
ימי פעילות: 
ב'
ג'
שעות פעילות: 
שתי אפשרויות לבחירה: ימי ג' בבוקר (09:00-12:00), או בימי ב' בערב (19:00-21:00), בתיכון בהרצליה.
מיקום פעילות: 
מרכז
ימי מפגשי למידה: 
ג'
שעת מפגשי הלמידה: 
17:00-20:00, אחת לשבוע
מיקום מפגשי למידה: 
קמפוס
תיאור הפרויקט: 

ארגון "גשר" פועל מזה 50 שנה כדי לעודד היכרות בין הקבוצות השונות בישראל ולקדם את האפשרות לחיים משותפים. בתחום נוער, אנו מפגישים בין תיכונים חילונים לישיבות ואולפנות. בצה"ל, כל צוער/ת בבה"ד 1 עובר/ת סדנה החושפת אותו/ה למורכבות החברה הישראלית. בתחום הסטודנטים/ות, אנו מפגישים בין מנהיגי העתיד כדי לעודד אותם לעבודה משותפת זה עם זו.

לאתר הארגון לחצו כאן

 

מפגשי למידה והעשרה:

"שבט אחים" היא תכנית המנהיגות של ארגון "גשר" המיועדת לסטודנטיות ולסטודנטים סקרנים, שמבינים את החשיבות וההכרח בחיים המשותפים במדינת ישראל, בעלי אוריינטציה כלכלית-חברתית ורצון אמיתי לגרום לשינוי ביחסים שבין המגזרים בישראל.

למילים הגדולות "חזון לאומי" ו"אחדות" ישנם ביטויים יומיומיים של שיתוף פעולה, ושל מדיניות סביב השתלבות הציבור החרדי בפרט, וציבורים נוספים ככלל: בשוק העבודה, באקדמיה ובהיבטים נוספים בחברה הישראלית.

בפרויקט נדון באותן נקודות ממשק וננסה לבחון היכן ניתן ליצור שותפות בין מגזרית, בהינתן תפישות עולם שונות ואף מנוגדות? תכנית "שבט אחים" יוצרת "מיקרו קוסמוס" של שותפות אמיתית וכנה, שותפות שנובעת מהכרה הדדית, והבנה משותפת של הצורך בשיתוף פעולה. כל זאת תוך שמירה על "ציפור נפשו" של כל צד.

 

תיאור הפעילות: 

הפרויקט מורכב משלושה חלקים השזורים זה בזה לאורך 12 מפגשים:

  1. זוגות-"חברותות" (חילוני-חרדי / דתי-חרדי): חלק זה חשוב על מנת לאפשר את ההיכרות והפתיחות המיטבית בין המשתתפים. לאחר ההיכרות הראשונית, תעמיקו יחד באחת מהסוגיות הכלכליות-חברתיות הקשורות לחברה החרדית ולהשתלבותה (בכלכלה, באקדמיה, בתקשורת, בפוליטיקה ועוד).
  2. מליאה: את הקבוצה ילווה מנחה וותיק ב"גשר", שעבר הכשרה מקצועית כמנחה קבוצות. העבודה בקבוצה תעזור לעבד את התכנים והתחושות שעלו במפגשים בזוגות. בנוסף לכך, במליאה תשמעו הרצאות ממיטב האנשים בתחום השותפות הבין-מגזרית.
  3. יציאה לקהילה: אחרי שהכרתם ולמדתם יחד, תצאו לתיכונים, תפגשו בני-נוער ותחנכו אותם לחשיבות ההיכרות בין המגזרים והחיים המשותפים בישראל. בתור זוג חילוני-חרדי / דתי-חרדי, אתם תהוו עבורם "דוגמא חיה" לשותפות.

הפרויקט הוא הזדמנות להכיר ולהבין לעומק את האינטרס המשותף בחיים יחד, לחוות אותו ולקדם את השותפות.

למי זה מתאים: 

סטודנטים בעלי סובלנות, יכולת להקשיב ולשמוע דעות מנוגדות.

עדיפות לניסיון קודם בהדרכה.

 

סדנת היכרות והתאמה תתקיים ב-12.2 ב-17:00 (הזמנות יישלחו בנפרד)

סטטוס הרשמה: 
ההרשמה פתוחה בין ה-20-24.1
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive