מעורבות אזרחית - פרויקט "דרוש ניסיון" - סמסטר ב'

הארגון המוביל: 
עמותת והדרת - הכוח השלישי
תחום הפרוייקט: 
צדק חברתי וכלכלי
מיצוי זכויות
אי-שיוויון
הדרה חברתית
אופי הפעילות: 
שינוי חברתי
כתיבה ומידע
קידום מדיניות ולובי
התמחות והתנסות
שיווק חברתי
מנחה: 
רחל לוי הרץ, מנחה מהיחידה למעורבות חברתית. רוני ארז מטעם הארגון.
משך הפרוייקט: 
סמסטר ב'
ימי פעילות: 
א'-ה'
שעות פעילות: 
09:00-16:00, גמיש
מיקום פעילות: 
תל-אביב, דרום
ימי מפגשי למידה: 
ב'
שעת מפגשי הלמידה: 
16:00-18:00, אחת לשבועיים
מיקום מפגשי למידה: 
קמפוס
תיאור הפרויקט: 
"והדרת - הכוח השלישי" היא עמותה המקדמת את מעמד האזרחים המבוגרים בכל תחומי החיים. פרויקט הדגל שלנו הוא פורטל התעסוקה לבני ובנות 60+ "דרוש ניסיון" אותו אנחנו מפעילים בשיתוף המשרד לשוויון חברתי ובסיוע עמותת מטב. הפורטל מהווה פלטפורמה המפגישה בין מעסיקים המעוניינים להעסיק עובדים מבוגרים מתוך ההבנה שהניסיון והידע שמביאים עובדים מבוגרים הם נכס לכל אירגון. ברשותנו מאגר של עשרות אלפי מועמדים מבוגרים ומקצועיים במגוון גדול של תחומים ובפריסה ארצית רחבה. במקביל, רשומים לאתר אלפי מעסיקים ומפורסמות בו מאות משרות. השירות עבור דורשי העבודה הוא ללא תשלום ותהליך ההשמה מלווה אישית על ידי רכזות השמה מקצועיות. מלבד תהליכי גיוס והשמה, במסגרת "דרוש ניסיון" נערכות סדנאות "חזרה לשוק העבודה בגיל מבוגר" הניתנות למועמדים רשומים על ידי רכז ההדרכה של "דרוש ניסיון". בנוסף, אנו גם מעניקים סיוע בכתיבה ועריכה של קורות חיים.
 
 
 
מפגשי למידה והעשרה:

בחברה דמוקרטית, אקטיביזם ומעורבות חברתית אמורים להוות אפיקים משמעותיים להשפעה של המרחב הפרטי והמרחב הציבורי זה על זה. המפגשים יתמקדו בהשפעה הדו כיוונית של שני המרחבים הללו ובמיקום שלנו כאזרחים/ות מחוללי שינוי ופעולה. 

במהלך המפגשים, נבחן את האופנים בהם ניתן להגדיר סוגיה חברתית ולבחון דרכים שונות למתן מענה לצרכים ולאתגרים של הקהילה. נבדוק כיצד נבחרות מתודות שונות להגשמת יעדים מחוללי שינוי וכיצד ניתן לבצע הערכה של תהליך השינוי. נשים דגש על האופנים בהם נוכל להרחיב את מעגלי ההשפעה ולייצר שיתופי פעולה מרובים. כמו כן, נבחן כיצד נוכל להתאים את העשייה שלנו לצרכים שונים שמתעוררים במציאות המשתנה. כל התכנים הללו יתייחסו לחברה הישראלית, על רב התרבותיות והאתניות המאפיינות אותה ומשפיעות על המרקם החברתי ועל המעורבות הקהילתית.

במהלך המפגשים נכיר פרויקטים וארגונים שונים הפועלים לשינוי בחברה הישראלית ונפגוש פעילים/ות מעוררי השראה אשר יוכלו לשתף אותנו בתובנות וידע שנולדו מהעשייה בשטח. 

** הסטודנטים והסטודנטיות ישתתפו במפגשי למידה יחד עם סטודנטים נוספים הפעילים בארגונים נוספים.

תיאור הפעילות: 
מוצעים מספר תפקידים:

תפקיד 1 - יצירת קמפיין להעלאת מודעות לגבי העסקת מבוגרים וחשיבותה לכלכלה ולחברה בישראל:

לשם יצירת הקמפיין דרושים סטודנטים וסטודנטיות יצירתיים בעלי גישה למדיה הדיגיטלית ובקיאות בפלטפורמות השונות במדיה החברתית. 

סטודנטים מתחומי האמנויות, השיווק, תקשורת, וסקרנות להעמיק וללמוד את התחום.

 

תפקיד 2 - סיוע בפיתוח אתר "דרוש ניסיון":

נדרשים סטודנטים וסטודנטיות בעלי ידע במחשבים ומערכות מידע. ישנם כמה ממשקים שפועלים במקביל בהפעלת הפורטל ואנחנו נתקלים באתגרים טכניים ומחפשים דרכים להקל על משתמשי האתר. לשם הפרויקט הזה נשמח לעבוד עם סטודנטים וסטודנטיות בעלי ידע טכני ויצירתיות באיפיון חוויות משתמש שונות. חשובה גם אוריינטציה דיגיטלית והיכרות עם עולם התוכן של האוכלוסיה המבוגרת והרגלי השימוש באינטרנו.

 

תפקיד 3 - מחקר מקיף לגבי עולם תעסוקת המבוגרים בארץ:

העמותה שואפת להוות מקור סמכות וגוף ידע מוביל בכל מה שקשור לתעסוקת המבוגרים בארץ. לשם כך, נרצה לערוך מחקרים הנוגעים להעדפות תעסוקתיות של עובדים מבוגרים, סיבות, מוטיבציות ואחוזי הצלחה בקרב עובדים מבוגרים. לטובת הפרויקט הזה נרצה לעבוד עם סטודנטים וסטודנטיות בעלי ניסיון בביצוע סקרים ומחקר מתחומים שונים.

התפקיד מתאים לסטודנטים בעלי סבלנות וההכרה ברגישות שכרוכה בחיפוש עבודה בגיל מבוגר.

למי זה מתאים: 

ראו פירוט במידע על התפקידים.

סדנת היכרות והתאמה תתקיים ב-18.2 ב-16:00 (הזמנות יישלחו בנפרד)

סטטוס הרשמה: 
ההרשמה הסתיימה
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive