מעורבות אזרחית- ידיד לחינוך

הארגון המוביל: 
ידיד לחינוך (גמלאים מתנדבים במערכת החינוך)
תחום הפרוייקט: 
חינוך
קשישים וניצולי שואה
חברה אזרחית ומגזר שלישי
אופי הפעילות: 
שינוי חברתי
כתיבה ומידע
קידום מדיניות ולובי
התמחות והתנסות
שיווק חברתי
מנחה: 
רחל לוי הרץ, מנחה מהיחידה למעורבות חברתית. שרון כץ אחראית על הפעילות מטעם הארגון.
משך הפרוייקט: 
שנתי
ימי פעילות: 
א'-ה'
שעות פעילות: 
גמיש. בתיאום מול הגורם הרלוונטי בארגון. ראה/י רשימת תפקידים בהמשך .
מיקום פעילות: 
קמפוס, תל-אביב, מרכז
ימי מפגשי למידה: 
ב'
שעת מפגשי הלמידה: 
16:00-18:00, אחת לשבועיים
מיקום מפגשי למידה: 
קמפוס
תיאור הפרויקט: 

ידיד לחינוך היא עמותה הפועלת בשלושה עולמות: עולם החינוך, עולם הגמלאות ועולם ההתנדבות. התמחותה היא גיוס והפעלת גמלאים מתנדבים במערכת החינוך במטרה לסייע לתלמידים ולמורים ולתרום לאיכות חייו ולרווחתו של הגמלאי.  פעילות ידיד לחינוך תורמת לעידוד ערך ההתנדבות ולהטמעת עמדות חיוביות וכבוד למבוגר בחברה. בידיד לחינוך פועלים אלפי גמלאים במאות בתי ספר ברחבי הארץ, בפריסה ארצית. הפעילות מבוצעת בשותפות הרשות המקומית ובאישור משרד החינוך ומלווה בהליכי הערכה ומדידה.

הסטודנטים/ות יקחו חלק בתחומים שונים בהם עוסק המטה הארצי של ידיד לחינוך ויצברו ניסיון מעשי בשיווק חברתי, תהליכי הערכה ומדידה ומאגרי נתונים ומידע.

 

מפגשי למידה/העשרה:

בחברה דמוקרטית, אקטיביזם ומעורבות חברתית אמורים להוות אפיקים משמעותיים להשפעה של המרחב הפרטי והמרחב הציבורי זה על זה. המפגשים יתמקדו בהשפעה הדו כיוונית של שני המרחבים הללו ובמיקום שלנו כאזרחים/ות מחוללי שינוי ופעולה. 

במהלך המפגשים, נבחן את האופנים בהם ניתן להגדיר סוגיה חברתית ולבחון דרכים שונות למתן מענה לצרכים ולאתגרים של הקהילה. עקרונות העבודה מושתתים על ההכרה שידע משולב עשייה מאפשר לנו העמקה בהבנה שלנו מאפיינים שונים של המציאות. נבחן את המיקום שלנו וההשפעה שלו על היכולת לזהות בעיה חברתית ועל המוטיבציה לצאת לפעולה. נבדוק כיצד נבחרות מתודות שונות להגשמת יעדים מחוללי שינוי וכיצד ניתן לבצע הערכה של תהליך השינוי. נשים דגש על האופנים בהם נוכל להרחיב את מעגלי ההשפעה ולייצר שיתופי פעולה מרובים. כמו כן, נבחן כיצד נוכל להתאים את העשייה שלנו לצרכים שונים שמתעוררים במציאות המשתנה. כל התכנים הללו יתייחסו לחברה הישראלית, על רב התרבותיות והאתניות המאפיינות אותה ומשפיעות על המרקם החברתי ועל המעורבות הקהילתית.

במהלך המפגשים נכיר פרויקטים וארגונים שונים הפועלים לשינוי בחברה הישראלית ונפגוש פעילים/ות מעוררי השראה אשר יוכלו לשתף אותנו בתובנות וידע שנולדו מהעשייה בשטח. 

-  הסטודנטים ישתתפו במפגשי למידה יחד עם סטודנטים נוספים הפעילים בארגונים הקשורים לסוגיה החברתית

-  יתקיימו מפגשים אחת לשבועיים באוניברסיטה.

 

**  הפרויקט בהיקף 110 שעות בשנה

תיאור הפעילות: 

 ניתן להשתלב באחד מהתפקידים הבאים , בטופס ההרשמה עליך לרשום ב"הערות" שתבקשו להשתלב בו:

תפקיד 1 השתלבות כעוזר מחקר. התפקיד יכלול איסוף נתונים בשטח וביצוע ראיונות של אנשי חינוך ומנהלי בתי ספר.  הפעילות תחת לליווי וההדרכה של אשת המקצוע, מומחית לתהליכי מדידה והערכה בארגון.

למי זה מתאים? יכולת ביצירת קשר, יכולת כתיבה, סדר וארגון, ניידות ונכונות לצאת לשטח. התפקיד יכלול נסיעה לבתי ספר שבהם מתבצעת פעילות ( ייתכן וידרש 1-2 נסיעות מחוץ לאזור המרכז)

 

תפקיד 2 שיווק חברתי והניו מדיה.
יפעל בצמוד לאחראית על דף הפייסבוק של הארגון ויסייע בקידומו ובקידום אתר ידיד לחינוך בגוגל, ביצירת לידים ובפיתוח תחום זה בארגון.
למי זה מתאים? שליטה באינטרנט בדגש על רשתות חברתיות, יכולת כתיבה ויצירתיות. ניסיון קודם – יתרון. עבודה עצמאית בתיאום מול האחראי בארגון, ידרשו פגישות תקופתיות.

 

תפקיד 3  בקרת איכות כתשתית לקבלת החלטות. התפקיד יכלול הפקת נתונים כמותיים,  טלפוניים עם הפעילים המתנדבים בארגון. בליווי הצוות המקצועי בארגון
למי זה מתאים? שירותיות, אדיבות, יכולת ביצירת קשר, אוריינטציה טכנולוגית. עבודה עצמאית בתיאום מול האחראי בארגון, ידרשו פגישות תקופתיות.

 
תפקיד 4 יצירת תשתית לפיתוח יחסי הקהילה העסקית  התפקיד כולל עבודת מיפוי, חיפוש מידע, הפקת מסד נתונים ובהתאם להתקדמות – יצירת קשר לכדי שיתוף פעולה.
למי זה מתאים? שליטה מלאה באקסל, שליטה בנבכי האינטרנט, סדר וארגון, יצירתיות ויכולת הנעת תהליכים ויצירת התלהבות.
עבודה עצמאית בתיאום מול האחראי בארגון, ידרשו פגישות תקופתיות.

 

תפקיד 5 – עיבוי והרחבת מאגר מרצים מתנדבים הקיים בארגון - התפקיד כולל עבודת מיפוי, חיפוש מידע, הגשת בקשות/פניות ובהתאם להתקדמות
למי זה מתאים? יכולת עבודה בצוות יכולת ליצור קשר, ראש גדול,  כתיבה, סדר וארגון.
עבודה עצמאית בתיאום מול האחראי בארגון, ידרשו פגישות תקופתיות.

סטטוס הרשמה: 
ההרשמה סגורה
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive