שירותי תמיכה לסטודנטים לקויי למידה

שירותי תמיכה עבור סטודנטים בעלי לקויות למידה והפרעת קשב

היכרות עם מרכז "בצוותא"

מרכז התמיכה "בצוותא" לסטודנטים לקויי למידה עומד לרשות כל סטודנט שנמצא זכאי, על סמך אבחון קביל באוניברסיטת תל אביב, לקבלת התאמות על בסיס לקות למידה או הפרעות קשב וריכוז.

מיקום: ספריית מדעי החברה, לניהול ולחינוך, קומה 0 (קומת קרקע)

טלפון: 03-6408232. מייל: tmicha.ll.tau@gmail.com

 

מרכז למידה "בצוותא"

מרכז מרווח וחדיש המאפשר חווית לימודים איכותית. במרכז ניתן לקיים שעורי עזר, מפגשי חונכות או למידה עצמאית. המרכז מאובזר בעזרים וטכנולוגיות מסייעות לסטודנטים לקויי-למידה. צוות המרכז זמין ומוכן לסייע לך בכל עת במקצועיות ובחיוך.  

 

המרכז מציע מגוון שירותי סיוע:

 

ליווי אישי והדרכה פרטנית

פגישות אישיות עם רכזת תמיכה שמטרתם הקניית כלים ואסטרטגיות ללמידה יעילה בהתאם לתכנית הלימודים הספציפית של הסטודנט. הליווי האישי מוצע לכל אורך שנות הלימודים לתואר, ומסייע לסטודנטים להתגבר על אתגרים מגוונים במהלך לימודים.

 

שיעורי עזר

עזרה לימודית פרטנית בעיקר בקורסי היסוד לתואר, הניתנת על ידי סטודנטים מצטיינים מהאוניברסיטה. מכסת השיעורים מוגבלת לעד 15 שעות עזר בסמסטר בכפוף לאיתור מורה מתאים. מומלץ לסטודנטים להקדים ולפנות בבקשות לשיעורי עזר כבר בתחילת הסמסטר. כרוך  בהשתתפות עצמית של 20₪ לשעה.

 

שיעורי עזר - סיוע בלמידת השפה האנגלית ושפות אחרות 

שירות זה ניתן בשיתוף פעולה עם בית הספר לשפות, המציע סיוע פרטני בלמידת שפות לפי צרכי הסטודנט במיומנויות קריאה, כתיבה, שמיעה ודיבור. למשל: הדרכה בקריאת מאמרים, שיפור מיומנויות שיח באנגלית, סיוע בכתיבה אקדמית באנגלית ועוד. שעות העזר במסגרת זו מוגבלות נכללות במניין שיעורי העזר המסובסדים המוצעים לסטודנט. כרוך בהשתתפות עצמית של 20 ₪ לשעה.

 

חונכות

סטודנט לקוי למידה* שניתנה לו המלצה באבחון לקבל חונכות אקדמית, ילווה ע"י סטודנט מתחום הלימודים שלו. היקף החונכות הוא 2-4 שעות שבועיות לאורך סמסטר / שנה אקדמית מלאה. מספר החונכים מוגבל.

 

כרטיסי צילום

סטודנט לקוי למידה בעל קשיים גרפו-מוטוריים שקיבל המלצה באבחון לכרטיסי צילום, זכאי לקבל כרטיס צילום אחת לסמסטר ללא תשלום. הכרטיס כולל 100 צילומים.

 

סדנאות מיומנויות למידה

סדנאות המתמקדות במתן כלים להתארגנות יעילה וללמידה אפקטיבית. הסדנאות עוסקות בתחומים מגוונים המשפיעים על יכולותיהם של הסטודנטים לממש את הפוטנציאל האקדמי: ניהול וארגון זמן, שיפור הזיכרון, קריאה וכתיבה אקדמית, אסטרטגיות להצלחה בתחומים חישוביים, הכנה למבחנים מסוגים שונים ועוד. ההשתתפות לסטודנטים המאובחנים עם לקות למידה בחינם, ומותנה בהרשמה מראש.

פרטים והרשמה לסדנאות: http://deanstudents.tau.ac.il/workshops

 

 

 

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive