כל מה שאתם צריכים לדעת על הגשת בקשה למעונות

מועד ההרשמה למעונות האוניברסיטה לשנת תשע"ח: מה-1.6.2017 עד ה-15.7.2017

את ההרשמה מבצעים דרך מערכת "מידע אישי לתלמיד". התחברו באמצעות שם משתמש וסיסמא, ועקבו אחר ההנחיות למילוי הבקשה.

 

תלמידים חדשים המתחילים את לימודיהם באוקטובר 2017 מבצעים את ההרשמה באמצעות "מידע אישי למועמדים".

 

ההרשמה תתקיים בין 1.6.2017 - 15.7.2017 בלבד.

 

בקשות החל מה-16 ביולי 2017 תתקבלנה על בסיס מקום פנוי בלבד.

 

בהתאם להחלטת האוניברסיטה הזכאות למגורים ברצף מוגבלת על פי שנות התקן של המקצוע ונמדדת משנת הלימוד הראשונה באוניברסיטה (גם עם לא מומשה הזכאות למעונות). סטודנטים תואר ראשון במדעי הרוח, מדעי החיים, מדעים מדויקים, בית ספר למקצועות הבריאות, החברה, משפטים, ואמנויות (מלבד אדריכלות) זכאים להתגורר ברצף עד 3 שנים. תלמידי רפואה, הנדסה זכאים להתגורר ברצף עד 4 שנים. תלמידי אדריכלות זכאים להתגורר ברצף עד 5 שנים. תלמידי תואר שני זכאים להתגורר ברצף עד שנתיים. אין מגורים ברצף בין תואר ראשון לתואר שני או בין התואר השני לתואר השלישי. יש להגיש בקשה חוזרת למעונות על בסיס הקריטריונים או על בסיס הגרלה. דוקטורנטים רשאים להתגורר ברצף עד 5 שנים.

 

החל משנת תשע"ח תאכוף אוניברסיטת תל אביב את הנחיותיה הנוגעות לאי החזקת רכב במקרה של דיירי מעונות. החזקת הרכב במעונות תאושר רק לסטודנטים הלומדים לתארים מתקדמים, ובמקרה של תלמידי תואר ראשון רק במקרה הורים לילדים או במקרה של נכות פיזית קבועה (יש להגיש אישורים). למרות האמור לעיל לאור דרישות עיריית תל אביב ובהתאם להנחיות האוניברסיטה החל משנת הלימודים תשע"ח  תחדל הנהלת המעונות להנפיק אישורים מיוחדים לצורך הנפקת תו אזורי לכל דיירי המעונות ללא יוצאים מן הכלל. דיירי מעונות המחזיקים ברכב יצטרכו להסדיר את החניה בחניונים הסמוכים לאוניברסיטה בתשלום.

 

קצת על המעונות

אוניברסיטת תל אביב מעוניינת לספק לסטודנטים במעונות דיור המסייע להם בלימודיהם ויחד עם זאת ליצור אווירה סטודנטיאלית וחברתית נעימה לדיירים. באוניברסיטה שני מתחמי מעונות:

 

מתחם אינשטיין - מול הכניסה הראשית לאוניברסיטה.

מרבית הדירות הן דירות 2 חדרים, 2  סטודנטים בחדר, בבניין אחד (בניין F ) דירות בנות 4 חדרים לסטודנט יחיד בחדר. במעונות אינשטיין אין מגורי זוגות.

 

מתחם ברושים - בדרום הקמפוס. דירות סטודיו, דירות שני חדרים ל-2 סטודנטים, דירות לזוגות ודירות משפחה.

 

מספר המקומות במעונות מוגבל וסטודנטים חדשים מתבקשים לשקול היטב ומראש אם יוכלו ללמוד באוניברסיטת תל- אביב גם אם לא יימצא להם פתרון דיור במעונות .

 

מידע נוסף על החדרים השונים ועל מתחמי המעונות תוכלו למצוא באתר המעונות. מידע על סוגי הדירות השונות ומחיריהן תוכלו לקבל גם אצלנו באתר.

 

רוצים לעשות סיור וירטואלי במעונות? לחצו כאן

 

קיים ליווי צמוד של עובדת סוציאלית עבור דיירי המעונות. הליווי ניתן על ידי הגב' טל שפיר. משרדה נמצא במעונות ברושים. טלפון: 03-6240415

 

 

קריטריונים לקבלה למתחם אינשטיין ולמתחם ברושים

המעונות מיועדים לסטודנטים מן המניין, אזרחי ישראל, הלומדים לקראת תואר אקדמי באוניברסיטת תל אביב, וחייבים בתשלום שכר לימוד באגף הרישום בגובה של 60% לפחות.

 

הזכאות נקבעת על פי צבירת ניקוד בהתאם לקריטריונים הבאים:

 • מרחק מגורים
 • מקצוע המוגדר עמוס: מבנה הלימודים בתכנית שבשנותיה הראשונות המבנה קבוע ברובו, ומוגדרת לה מערכת לימוד המוכתבת מקורסי חובה קבועים בשעות, כמו כן הלימודים מתקיימים ברובם בשטח האוניברסיטה.
 • תלמידים חדשים: תלמיד/ה שנה א' שזו שנתו הראשונה באוניברסיטה  .
 • שירות בצה"ל/ שירות לאומי או שירות בגוף אשר הוכר על ידי משרד הרווחה והשירותים החברתיים לצורך שירות לאומי
 • שנת שירות: שנת שירות בטרם שירות בצה"ל או בטרם שירות לאומי
 • שירות מילואים שנעשו בשנה האחרונה : החל מהיום ה-5
 • עצמאות ומיצוי כושר השתכרות: תמיכה בתלמידים המפרנסים את עצמם טרם ובמהלך תקופת הלימודים ואשר אינם נשענים על תמיכה כלכלית חיצונית.
 • צפיפות דיור: סטודנטים/יות אשר להם 5 אחים ואחיות באותו הבית כאשר גיל כל אחד מהם מתחת לגיל 18. 

 

הזכאות נקבעת על פי צבירת ניקוד בהתאם לקריטריונים לעיל.

 

יקבלו העדפה , כפוף לאישורים, סטודנטים  עולים בודדים בארץ עד 8 שנים, סטודנטים בעלי נכות פיזית מ-75% ומעלה וסטודנטים יתומים משני הורים.

 

סטודנט מרקע כלכלי קשה שמגיע מרחוק ולא נמצא לו פתרון דיור במעונות יכול לקבל סיוע בשכירת דירה – מותנה במילוי בקשה אינטרנטית לסיוע כלכלי.

 

מתחם ברושים

בחלק מהמתחם תיקבע הזכאות  על פי קריטריונים, הרשומים לעיל,  ולשאר המקומות תערך הגרלה. רשאים להשתתף בהגרלה רק סטודנטים מן המניין שעמדו בדרישות ההרשמה והתשלום של אגף הרישום  ואינם נמצאים ברשימת הפסילות בהמשך. סטודנטים שלא יתקבלו ע"פ קריטריונים למעונות ברושים יועברו להגרלה.

בקשה לדירה לזוג: רק אחד מבני הזוג רשאי למלא טופס בקשה ולציין את פרטי בן/בת הזוג.

 

טפסים ואישורים נדרשים

 

להלן אישורים הנדרשים לבקשות של מעונות אינשטיין וברושים.

 

לתשומת ליבך: לפני מילוי הבקשה נא לוודא כי ברשותך המסמכים הבאים (אותם יש לצרף לטופס הבקשה, קובץ סרוק):

 

 • תעודת זהות של ההורים כולל ספח כתובת מגורים ושמות האחים
 • תעודת שחרור מצה"ל בה מצוין משך השירות (לא תעודת חוגר). במידה והאישור אבד יש להזמין את האישור הרלוונטי מאגף כוח אדם בצה"ל, מידע נוסף באתר: https://www.ishurim.aka.idf.il/1044-he/Ishurim.aspx
 • תעודת סיום שירות לאומי הכוללת תאריך התחלה וסיום שירות לאומי.  במידה והאישור אבד יש להזמין את האישור הרלוונטי מגוף המוכר על ידי רשות השירות הלאומי-אזרחי, מידע נוסף באתר: http://ncs.gov.il/ncs/Pages/gufim_mukarim_list.aspx
 • אישור על מספר ימי מילואים שבוצעו בשנה האחרונה. במידה וטפסי 3010 אבדו יש להזמינם מאכ"א מידע נוסף באתר: http://www.miluim.aka.idf.il/894-he/Miluim.aspx
 • אישור על שנת שירות כולל תאריך התחלה וסיום
 • שלושה תלושי שכר אחרונים של הסטודנט/ית (יתקבלו רק תלושים מינואר השנה ואילך).
 • עולה חדש בודד בארץ עד 8 שנים – אישור ממנהל הסטודנטים או מצה"ל
 • אישור על אחוז הנכות מביטוח לאומי של הסטודנט. 
  תג חניה מאושר על ידי משרד התחבורה | תו חניה לנכים + רישיון  רכב על שמו 

 

יש לצרף את המסמכים בהתאם לנתונים שהסטודנט ממלא. 

 

לתשומת ליבך : לא ניתן לצרף מסמכים בשלב מאוחר יותר.

 

המערכת ממוכנת והיא ניזונה מהנתונים מאגף הרישום על המצב האקדמי ומהנתונים שהזנת בטופס ההרשמה לאוניברסיטה: מצב משפחתי, כתובת, שירות צבאי /לאומי.  במידה וחל שינוי במצבך - עליך לעדכן את אגף הרישום, בנוסף להודעה אלינו.

 

מימוש זכאות

סטודנט שיקבל תשובה חיובית יצטרך להשלים סידורי תשלום על פי הפירוט שיקבל, אחרת יפסיד את הזכאות למקום.

 

פסילות על הסף (לכל המתחמים – כולל הגרלה)

סטודנטים המשתייכים לאחת מהקטגוריות הבאות אינם זכאים למעונות:

 1. סטודנט שלא מן המניין
 2. סטודנט שהורחק ע"י ועדת משמעת ומסורב מעונות (כולל מי שאינו עומד בתשלומים השוטפים למעונות, וכן מי שמסר דווח כוזב למעונות או שלא מילא נתון כל שהוא)
 3. סטודנט שבבעלותו דירה
 4. סטודנט לתואר ראשון שבבעלותו או ברשותו רכב, או בבעלות בן/בת הזוג, בין אם משתמש בו לצרכיו או לצרכי אחרים, להוציא סטודנט הורה או סטודנט נכה אשר ברשותו תו חניה לנכים מאושר ע"י משרד התחבורה + רישיון רכב על שמו  

 5. סטודנט מושך לימודים מעבר לשנות התקן.
 6. סטודנט אשר הפסיק את לימודו או לימודיו הופסקו על ידי מוסדות האוניברסיטה

 

 חלה הגבלה על מספר השנים שניתן לגור במעונות לתלמידי תואר ראשון, שני ושלישי, לא יתגורר במעונות סטודנט מעבר ל 5 שנים (המערכת תבדוק באופן אוטומטי אם הסטודנט קיבל זכאות למעונות (לא משנה באיזה מתחם, ללא קשר אם הוא מימש או לא את זכאותו) .

 • שליחת תשובות חיוביות (לשני המתחמים) תעשה לכתובת הדוא"ל האוניברסיטאי של הסטודנט.
 • שליחת תשובות שליליות לשני המתחמים - בדואר.

 

סטודנטים אשר לא עלו בהגרלה למעונות ברושים – יהיו ברשימת המתנה רנדומלית (על פי סוג הדירה שביקשו). במידה ויהיו ויתורים – תינתן זכאות לפי סדר הרשימה.

 

במשך השנה מתפנים מקומות במעונות. סטודנטים שלא מצאו פתרון דיור יכולים לפנות בבקשה.

 

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive