• ראשי
 • 'מובילים לשינוי' - הגברת המודעות לסטודנטים בעלי מוגבלויות

  סטודנטים בעלי מוגבלויות נתקלים בקשיים רבים במהלך לימודיהם באוניברסיטה. על מנת לייצר רשת חברתית תומכת ומודעות סביבתית הוגדרה קבוצת משימה אשר העבירה פעילות הסברתית - חברתית בבית הספר לעבודה סוציאלית

  "קיבלתי תשובות על השאלות שתמיד היו לי וגם הבנתי שלסטודנטים בעלי המוגבלויות יש יותר כוחות ויכולות ממה שידעתי" (סטודנטית לעבודה סוציאלית)

  קבוצה של שבעה סטודנטים, רובם כבדי ראיה, נפגשו אחת לשבוע במהלך שנת הלימודים במטרה לתכנן וליצור פעילות חברתית שמטרתה העלאת המודעות בקמפוס לסטודנטים בעלי מוגבלוית. 

   

  הפעילות התקיימה בחודש מאי וכללה שלוש הפעלות מרכזיות אשר המחישו למשתתפות הקורס את הקשיים של הסטודנטים בעלי המוגבלויות, לדוגמא: הקושי לעקוב אחר מידע במהלך השיעור, התסכול הנובע מתוך השונות וקצב הקריאה האיטי והקושי לזהות עצמים ופרצופים.

   

  הסטודנטיות מביה"ס לעבודה סוציאלית ציינו כי פעילות זו היתה משמעותית עבורן, וכעת, לאחר שלקחו חלק בפעילות זו הן מבינות עד כמה זה קשה להיות בעל מוגבלות.

   

  תגובות נבחרות של הסטודנטים שגיבשו והעבירו את הפעילות:

  " הפעילות שהועברה הייתה חוויה חיובית עבורי. אחד הדברים הכי עוצמתיים שחשתי בעת העברת הפעילות היא ההתפתחות האישית של כל אחד בקבוצה, וההתקדמות הגדולה שלנו בקבוצה. היה פשוט מרגש!"

   

  " שמחתי להעביר את המסר לסטודנטים לעבודה סוציאלית מכיוון שבעתיד הם יעבדו עם אוכלוסיות חלשות, מה שדורש מהם חשיבה אחרת והכרות מעמיקה עם אוכלוסיות בעלי קשיים. הפעילות היתה חשובה כי היא תרמה לקהילה בכלל ולא רק לסטודנטים עצמם"

   

  אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
  אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
  UI/UX Basch_Interactive