שאלות נפוצות - קידום סטודנטים

הרחב הכל
מה זה דמי רווחה, מה הם נותנים לסטודנט, והאם וכיצד ניתן לבטל אותם?

תשלום דמי רווחה אינו קשור לדקאנט הסטודנטים. בטופס שכר הלימוד ישנו סעיף של תשלום דמי רווחה. התשלום נגבה באמצעות שכר הלימוד אך אין חובה לשלמו, ובמידה ולא מעוניינים בתשלום זה, יש לסמן זאת בטופס שכר הלימוד. עם זאת, החשיבות העיקרית בתשלום זה הינה ביטוח תאונות אישיות לסטודנט. בנוסף, חלק מדמי הרווחה מועבר לאגודת הסטודנטים על מנת לממן את ההטבות והמלגות השונות שמוענקות לסטודנטים. במידה וסטודנט לא שילם דמי הרווחה, ישנם שירותים והטבות שלא יוכל לקבל מהאגודה.

מהם זכויות עולים חדשים באוניברסיטה?

עולה חדש שנמצא בארץ עד 7 שנים זכאי להארכת זמן בבחינות באורך של 30 דקות. כמו כן קיימת אפשרות להכניס מילון לבחינה לאחר קבלת אישור ממזכירות החוג בו לומד הסטודנט. את המילון ניתן לקבל ביום הבחינה בלבד ומאגודת הסטודנטים בלבד, פרטים נוספים באגודת הסטודנטים. עולים חדשים בטיפול מנהל הסטודנטים זכאים לקבל חונכות אקדמית במחיר סמלי, המסייעת להם להתמודד עם חומרי הלימוד, לשם קבלת הסיוע יש לפנות לרכזת חונכות אקדמית במדור בטלפון 03-6409691. גם עולים חדשים, שאינם בטיפול מנהל הסטודנטים יכולים לבדוק במדור לקידום סטודנטים אפשרות לקבלת תמיכה אקדמית .

איפה ניתן לברר בנוגע למלגות או עזרה כלכלית מעבר לסיוע הכלכלי של האוניברסיטה?

מעבר לאפשרות לבדוק קבלת סיוע במדור לסיוע כלכלי בדקאנט, מומלץ לחפש מלגות ממקורות נוספים, למשל - בחוברת מלגות של אגודת הסטודנטים, מלגות הניתנות ע"י רשויות מקומיות במקום המגורים ועוד.

האם ניתן לקבל סיוע לימודי ?

סטודנטים המתקשים בהתמודדות למול הדרישות האקדמיות ושנמצאו זכאים ע"י המדור לקידום סטודנטים לקבלת סיוע, מוזמנים לקבל לווי של חונך. החונכים הינם סטודנטים משנים מתקדמות, בעלי ניסיון, המקבלים הדרכה במדור לקידום סטודנטים.

זכאים לחונכות אקדמית: • עולים חדשים בטיפול המנהל • סטודנטים בתכנית 'עתידים' • סטודנטים בתכנית 'מצטייני פריפריה' • סטודנטים בתכנית 'מלגאי נשיא' • סטודנטים בני המגזר הערבי • סטודנטים יוצאי אתיופיה. 

לבדיקת זכאות נא לפנות לרכזת חונכות אקדמית בטלפון 03-6409691

האם סטודנט שעולה לועדת משמעת יכול לקבל עזרה מהמדור ואיזו?

מומלץ לתלמיד שעולה לועדת משמעת לפנות לעו"ס במדור לקידום סטודנטים. עו"ס המדור ילווה יתמוך וייעץ לסטודנט בתהליך זה.

האם סטודנט שיש לו בעיה במעונות עם דיירים או עם הנהלת המעונות יכול לקבל עזרה מהמדור?

במעונות הסטודנטים נמצאת עובדת סוציאלית מטעם הדקאנט, מומלץ לסטודנט שנתקל בקשיים הקשורים למעונות בכל נושא שהוא לפנות ולתאם עימה פגישה.

האם סטודנטית בהריון זכאית לתו חנייה ?

סטודנטית זכאית לקבל תווי חניה בחודש התשיעי להריון יש לפנות לשושי אלגזי, דקאנט הסטודנטים - 03-6408832

מהן הזכויות של סטודנטיות לאחר לידה ?

סטודנטית שבתקופת הלימודים ילדה או נמצאת בשמירת הריון או בטיפולי פוריות וכן סטודנטית או סטודנט שאימצו ילד בתק' זו : הגשת עבודות – ניתן להגיש עבודות ותרגילים שניתנו בסמסטר בו ילדה באיחור של עד 8 שבועות מהמועד האחרון שנקבע להגשה. אם המועד המאוחר גולש לסמסטר ראשון של שנת הלימודים העוקבת ועבודות אלו היו העבודות הנותרות לסיום תואר, לא תחויב בגינן בדמי גרירה ותשלומים נלווים.

בחינות – סטודנטית שלא יכלה להבחן במועדים א' או ב' זכאית למועד בחינה מיוחד בקורסים שנלמדו בסמסטר בו ילדה. הזכאות היא למועד אחד בלבד. הסטודנטית תדאג לתאום הגשה/בחינה מול מזכירויות החוג פירוט לגבי זכויות נוספות ניתן למצוא באתר האוניברסיטה. כרטיסי צילום - לאחר הלידה/ אימוץ סטודנטית זכאית לקבל כרטיסי צילום לתקופה בה נעדרה מהלימודים. יש לפנות ל – שושי אלגזי , דקאנט הסטודנטים, 03-6408832

נקלעתי לתק' קשה ,אני מתלבט לגבי המשך לימודי,אני זקוק לסיוע רגשי , למי אוכל לפנות?

ניתן לפנות למדור לקידום סטודנטים ולתאם פגישה עם עו"ס על-מנת לבדוק מה הקושי וכיצד ניתן לסייע. בנוסף, קיים בדקאנט השירות הפסיכולוגי בו ניתנים טיפולים מסובסדים.

מהי מערכת התמיכה ליוצאי אתיופיה באוניברסיטת תל אביב ?

אוניברסיטת תל אביב מפעילה מערך תמיכה רחב לסטודנטים יוצאי אתיופיה , התמיכה המוצעת היא ברמה האישית , אקדמית , חברתית וכלכלית . סטודנטים יוצאי אתיופיה מלווים ע"י המדור לקידום סטודנטים מתחילת לימודי התואר ועד לסיומם . לקבלת תמיכה יש לפנות לרכזת סטודנטים יוצאי אתיופיה בבניין מיטשל חדר 208.

האם יש תנאי קבלה חריגים לאוניברסיטת תל אביב עבור יוצאי אתיופיה ?

אוניברסיטת תל אביב מאפשרת קבלה חריגה למועמדים יוצאי אתיופיה ,על המועמד להגיע עם ת.בגרות מלאה וציון בבחינה הפסיכומטרית. לפרטים נוספים – יש לפנות לרכזת יוצאי אתיופיה במדור בבניין מיטשל חדר 208.

האם יוצאי אתיופיה ללימודי תואר שני יכולים להתקבל לאוניברסיטה בצורה חריגה ?

אוניברסיטת תל אביב מאפשרת למועמדים יוצאי אתיופיה בתואר שני להתקבל בצורה חריגה בתנאי שציון התואר הראשון מעל 75 . לפרטים נוספים – יש לפנות לרכזת יוצאי אתיופיה במדור בבניין מיטשל חדר 208.

אלו הקלות יש לסטודנטים ערבים בתקופת חודש הרמדאן ובחגים?

בחודש רמדאן לא ישובצו בחינות בשעות הצהריים ואחר הצהריים, אם יימצא שבחודש נקבעו בחינות בשעות הצהריים ואחר הצהריים, יטופל כל מקרה לגופו, בחגים הרשמיים, עיד אלפטר ועיד אלאדחא סטודנטים ערבים רשאים להיעדר מהלימודים ומי שנקבע לו מועד בחינה בימים אלה זכאי למועד מיוחד.

האם ניתן לקבל התאמות/הקלות בבחינות עקב מוגבלות פיזית/חושית/מחלה?

יש לפנות לעובדת סוציאלית מטעם המדור לבדיקת זכאות, יש להציג מסמכים רפואיים רלוונטיים. 

כיצד ניתן להתקבל לתכנית "מלגאי הנשיא"?

איתור המועמדים לתוכנית הינו פנימי, ולא ניתן להגיש מועמדות אליה.

עם זאת - על מנת להגדיל סיכוייך להיות מועמד, מומלץ למלא טופס בקשה להעדפה מתקנת - מאתר האגודה לקידום החינוך, וטופס בקשה למלגת סיוע כלכלי מ-מאתר דקאנט הסטודנטים. ניתן למצוא את הקישורים הללו בעמוד התכנית.

רק מועמדים מתאימים יוזמנו למיונים

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>