'צועדים יחד نخطو معًا' - תכנית חונכות לסטודנטים וסטודנטיות בשנה א'

walking together
חונכות וחונכי "צועדים יחד"

המדור לקידום סטודנטים וסטודנטיות מפעיל את תכנית '"צועדים יחד نخطو معًا" לטובת סטודנטים וסטודנטיות חדשים.ות באוניברסיטה.


 
"צועדים יחד نخطو معًا" הינה תכנית בה סטודנטים וסטודנטיות לתואר ראשון משנים מתקדמות חונכים את תלמידי שנה א' המתחילים את לימודיהם באוניברסיטה.  התכנית נולדה מתוך ההבנה כי סטודנטים בשנה הראשונה זקוקים לקבלת פנים חמה ויד מכוונת של סטודנטים וותיקים על מנת להתגבר על קשיי השנה הראשונה באוניברסיטה. במסגרת התכנית, החונכים יוצרים קשר עם סטודנטים שנה א' ומלווים אותם החל מהמפגש הראשוני עם החוג בו הם לומדים והמפגש עם הסביבה החברתית הלא מוכרת של הקמפוס. החונכים מסייעים לסטודנטים ברכישת "השפה האקדמית", בפיתוח מיומנויות חדשות ואסטרטגיות למידה.
 
החונכים מאפשרים לסטודנטים וסטודנטיות למצוא חברים נוספים לדרך ולחוש תחושה נוחה יותר באוניברסיטה ובחוג. החונכים מעניקים לסטודנטים חניכה אישית וקבוצתית במהלך כל הסמסטר הראשון, ומתמקדים בסיוע בנקודות זמן קריטיות כגון - בידינג, בניית מערכת, מידע על הקורסים והמרצים והכנה לתקופת הבחינות הראשונה.   
 
במסגרת הפרויקט מלווים מעל 3000 סטודנטים וסטודנטיות בפקולטות ובחוגים: הנדסה, מדעים מדויקים, מדעי החברה, ניהול, אמנויות, מדעי החיים, מדעי המוח, החוג לרפואה, החוג לרפואת שיניים, החוג למזרח אסיה, החוג להיסטוריה, החוג לחינוך והחוג לפיזיותרפיה. במסגרת نخطو معًا - לסטודנטים וסטודנטיות מהחברה הערבית, התכנית פועלת בכל מסלולי הלימוד. 

יצירת קשר:

בשפה העברית - סיון הרמן  03-6405732, walking2tau@tauex.tau.ac.il 

نخطو معًا בשפה הערבית - ביירות ותד 03-6405198, walkingsawa@tauex.tau.ac.il

 


 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>