הנגשת ההשכלה הגבוהה עבור בני נוער יוצאי אתיופיה

פעילות הסטודנטים מהפקולטה למדעי הרפואה

בתחילת חודש אפריל התקיימה פעילות מעורבות חברתית של הסטודנטים מתכנית 'אדמאס'. הסטודנטים ערכו פעילות בנושא הנגשה להשכלה גבוהה עבור בני נוער יוצאי אתיופיה. 

לקמפוס הגיעו בני נוער רבים מבתי ספר מכלל רחבי הארץ ועברו פעילויות ייחודיות אותן העבירו הסטודנטים מהחוגים השונים. בני הנוער נחשפו לתכנים אקדמיים והכירו לעומק את תכניות הלימוד העומדות בפניהם.

הסטודנטים מהחוגים השונים הקימו תחנות ברחבי הקמפוס, בהן הם העבירו בדרך מיוחדת ומגוונת פעילויות שחשפו את בני הנוער לאוניבריסטה.

בסיום הפעילות חולק לבני הנוער שי והם תיארו את יום זה כמהנה ומרתק. 

 

אחת הסטודנטיות להנדסה סיפרה על חוויתה בפעילות זו: "השנה העברנו פעילות להנגשה השכלה בקרב נערים ממוצא אתיופי בכיתות ז'-יב' באוניברסיטת תל אביב. הפעילות כללה חמש תחנות, בכל תחנה נחשפו החניכים לתחום לימוד שונה כגון: משפטים, רפואה ,הנדסה ועוד,  ורכשו אודותיו יידע באמצעותנו, סטודנטים ממוצא אתיופי, מהפקולטות השונות. בסוף הפעילות התקיים פאנל שאלות ותשובות, הרבה מהנערים שאלו על תנאי הקבלה לאוניברסיטה והיה ניכר כי האוניברסיטה נראית להם מקום רחוק שאליו לא יצליחו להגיע, הם רואים בנו, הסטודנטים שהצליחו להשתלב במגוון רחב של תחומים ובעצם מגשימים את החלומות שלנו,  דוגמא והוכחה לכך שאין דבר העומד בפני הרצון, לכן אני חושבת שפעילויות מסוג זה נורא חשובות להעלאת הביטחון, המוטיבציה והשאיפות בקרבם. לדעתי, פעילויות מסוג זה מרחיבות את הידע הכללי של הנערים, ונותנות להם כיוון כיצד לעצב את העתיד שלהם."

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive