אודות השירות הפסיכולוגי

השירות הפסיכולוגי - מידע כללי

שירות הפסיכולוגי של אוניברסיטת תל אביב הוקם בשנת 1970 על ידי ד""ר בתיה פרלא ונוהל על ידה במשך כ- 30 שנה, עד מועד פרישתה לגימלאות בשנת 1999. בשנת 1979 העניק לו משרד הבריאות תעודת מוסד מוכר להתמחות מרפאתית בפסיכולוגיה קלינית. משנת 2003 מנהל את השירות אלברטו (בטו) מסצ'יאני. במהלך כל שנות קיומו צמח השירות והתפתח, הן מבחינת כח האדם המקצועי והמגוון והן מבחינת השירותים הפסיכולוגים הרבים המוצעים על ידו. כיום מונה השירות הפסיכולוגי 60 אנשי צוות.

 

השירות הפסיכולוגי מציע סוגי טיפול שונים: טיפול פסיכולוגי אישי, קבוצתי, טיפול קצר טווח, התערבויות במצבי משבר, אבחון פסיכולוגי, ייעוץ ומעקב פסיכיאטרי וטיפול בהתמודדות עם קשיים ממוקדים כגון חרדת בחינות וחרדה חברתית.
הטיפול הפרטני מתקיים בשלוש גישות עיקריות: פסיכודינמית, קוגניטיבית - התנהגותית (CBT) וטיפול פסיכותרפי בין - אישי (IPT). השרותים הפסיכולוגיים ניתנים בתעריף מסובסד.


על כל פנייה לטיפול ועל תכניו חלה סודיות מלאה, כולל שמירה על סודיות מקצועית מול מוסדות האוניברסיטה כמקובל על פי חוקי האתיקה של הפסיכולוגים. במקרים חריגים בהם יש בכך צורך, הדבר ייעשה על סמך בקשה מפורשת של הפונה והצהרתו החתומה על גבי טופס ויתור סודיות כמבוקבל על פי החוק וכללי האתיקה המקצועיים.

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>