אודות השירות הפסיכולוגי

השירות הפסיכולוגי - מידע כללי

השירות הפסיכולוגי של אוניברסיטת תל אביב הוקם בשנת 1970 על ידי ד"ר בתיה פרלא, ונוהל על ידה במשך 30 שנה, עד לפרישתה לגימלאות בשנת 1999. במהלך שנות קיומו השרות צמח והתפתח, הן מבחינת כח האדם המקצועי, והן מבחינת מגוון השירותים הפסיכולוגיים המוצעים על ידו. אלפי סטודנטים ועובדי אוניברסיטה נעזרו בשרותי טיפול וייעוץ, ורבים השתתפו בקבוצות, בסדנאות ובפעילויות מקצועיות שונות.

 

השירות הפסיכולוגי מוכר על ידי משרד הבריאות משנת 1979 כמקום התמחות והכשרה מרפאתית לפסיכולוגים קליניים, ופועלים בו כ-16 מתמחים שסיימו לימודי תואר שני בפסיכולוגיה קלינית. כמו כן נמצא המדור בקשר עם החוג לפסיכולוגיה קלינית של אוניברסיטת תל-אביב ומכשיר סטודנטים לפסיכולוגיה קלינית בתקופת הפרקטיקום הקליניהמתמחים והפרקטיקנטים עובדים תחת הדרכה, פיקוח והתייעצות מתמדת עם צוות בכיר של מדריכים מומחים בפסיכולוגיה קלינית

 

השירות הפסיכולוגי מציע שרותי טיפול פסיכולוגי אישי, קבוצתי, טיפול קצר טווח, התערבויות במצבי משבר,אבחון פסיכולוגי, ייעוץ וטיפול פסיכיאטרי, טיפול זוגי וטיפול בהתמודדות עם קשיים ממוקדים כגון חרדת בחינות, דחיינות אקדמית וחרדה חברתית.

הטיפולים האישיים בשירות הפסיכולוגי מתקיימים בשתי גישות עיקריות: טיפולים בגישה פסיכודינאמית וטיפולים בגישה קוגניטיבית-התנהגותית. כמו כן השירות הפסיכולוגי מציע ייעוץ לסגל המנהלי והאקדמי.

על כל פנייה לטיפול ועל תכניו חלה סודיות מלאה, כולל שמירה על סודיות מקצועית מול מוסדות האוניברסיטה כמקובל על פי חוקי האתיקה של הפסיכולוגיםהשרותים הפסיכולוגיים ניתנים בתעריף מסובסד.

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>