אודות השירות הפסיכולוגי

השירות הפסיכולוגי - מידע כללי

השירות הפסיכולוגי של אוניברסיטת תל אביב הוקם בשנת 1970 על ידי ד"ר בתיה פרלא ונוהל על ידה במשך 30 שנה, עד לפרישתה לגימלאות בשנת 1999. השירות הפסיכולוגי מוכר על ידי משרד הבריאות משנת 1979 כמקום התמחות והכשרה מרפאתית לפסיכולוגים קליניים. במהלך שנות קיומו השרות צמח והתפתח, הן מבחינת כח האדם המקצועי, והן מבחינת מגוון השירותים הפסיכולוגיים המוצעים על ידו. אלפי סטודנטים ועובדי אוניברסיטה נעזרים בשרותי טיפול שונים.

 

השירות הפסיכולוגי מציע סוגי טיפול שונים: טיפול פסיכולוגי אישי, קבוצתי, טיפול קצר טווח, התערבויות במצבי משבר, אבחון פסיכולוגי, ייעוץ ומעקב פסיכיאטרי, טיפול זוגי וטיפול בהתמודדות עם קשיים ממוקדים כגון חרדת בחינות וחרדה חברתית.
הטיפול הפרטני מתקיים בשלוש גישות עיקריות: פסיכודינמית, קוגניטיבית - התנהגותית (CBT) וטיפול פסיכותרפי בין - אישי (IPT). השרותים הפסיכולוגיים ניתנים בתעריף מסובסד.


על כל פנייה לטיפול ועל תכניו חלה סודיות מלאה, כולל שמירה על סודיות מקצועית מול מוסדות האוניברסיטה כמקובל על פי חוקי האתיקה של הפסיכולוגים. במקרים חריגים בהם יש בכך צורך, הדבר ייעשה על סמך בקשה מפורשת של הפונה והצהרתו החתומה על גבי טופס ויתור סודיות.

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>