פרויקט יהלום לשילוב ותמיכה לימודית וחברתית של סטודנטים על הרצף האוטיסטי בתפקוד גבוה

studentsstudyingtogether

פרויקט יהלום מופעל על ידי דקאנט הסטודנטים בראשותה של הפרופ' דרורית נוימן והשירות הפסיכולוגי בראשותו של מר אלברטו מסצי'אני. 

מטרת הפרויקט היא יצירת תשתית אקדמית וחברתית לשילובם של סטודנטים המאובחנים על הרצף האוטיסטי בתפקוד גבוה, תוך בניית תוכנית אישית מתאימה המורכבת מתמיכה וסיוע לכל סטודנט.ית על פי צרכיו.יה.

הפרויקט מתמקד בתמיכה וסיוע להסתגלות ולהשתלבות בסביבה האקדמית והחברתית היומיומית, תוך בחינת האפשרות הן למתן התאמות לימודיות והן לליווי אישי על ידי סטודנטים בקמפוס, ובשימת דגש על הקניית מיומנויות וכלים להתמודדות עצמאית בדרך לרכישת השכלה. 

תמיכה וסיוע מותאם זה צפויים להוביל לתרומה משמעותית בעצמאות הסטודנטים.יות ובביטחון העצמי שלהם.ן, ובהמשך הדרך, עשויים גם לתרום להרחבת האפשרויות העומדות בפניהם.ן לשילובם.ן בשוק העבודה. 

התמיכה המוצעת למשתתפי הפרויקט: 


•    התאמות בתנאי ההיבחנות וכן תיווך מול סגל האוניברסיטה.
•    חונכות חברתית פרטנית לליווי בשלבי ההסתגלות לאוניברסיטה, לרכישת כישורי חיים ולשיפור המיומנויות החברתיות. החונכות מתקיימת במהלך שנת הלימודים בהיקף של כשעה בשבוע.
•    במידת הצורך, תמיכה אקדמית באמצעות חונכים (בתשלום).
•    סדנאות להקניית מיומנויות להתמודדות ולתפקוד עצמאי.

 

למי מיועד הפרויקט? 

הפרויקט מיועד לסטודנטים מן המניין במסלולי לימודים שונים באוניברסיטת תל אביב, המאובחנים על הרצף האוטיסטי. התמיכה ניתנת לבעלי אבחנת ASD רשמית מגורם מוסמך בלבד.

 

אופן הפנייה לקבלת תמיכה במסגרת פרויקט יהלום: 

סטודנטים.יות המעוניינים.יות להשתלב בפרויקט יהלום, מוזמנים לפנות לרכזת התמיכה של הפרויקט בדוא"ל assist@tauex.tau.ac.il

הפונים יזומנו לשיחת היכרות, שבמהלכה תיבדק התאמתם לליווי ולתמיכה במסגרת הפרויקט. במעמד הפנייה, יש לצרף מסמכים המעידים על קשיים בתחום החברתי, הרגשי והאקדמי (אבחונים ואישורים רפואיים מתאימים). לסטודנטים הצפויים להתחיל את שנה א׳ ללימודיהם, מומלץ לפנות במהלך חודשי הקיץ, כדי להיעזר בסיוע כבר מתחילת שנת הלימודים.

 

יש להגיש את בקשת ההתאמות מוקדם ככל האפשר, ועד חודש לפני סיום הסמסטר.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>