נוהל בחינת הזכאות לקבלת התאמות לימודיות על רקע נפשי

נוהל בחינת הזכאות לקבלת התאמות לימודיות על רקע נפשי

לשם בחינת הזכאות לקבלת התאמות לימודיות על רקע נפשי, נבדקים מספר פרמטרים:

 

 

1. מהות המגבלה – נקבעת על פי האבחנה הנפשית שניתנה על ידי איש מקצוע בתחום בריאות הנפש בלבד (פסיכיאטר/ פסיכולוג/ עו"ס קליני, ולא רופא משפחה או רופא אחר). 

  • על פי התיקון לחוק המגבלה התפקודית, קיומה של אבחנה נפשית נדרש על מנת שניתן יהיה להתחיל בתהליך בחינת הזכאות להתאמות. במידה ואין בנמצא אבחנה שניתנה על ידי אשת/איש מקצוע מוסמכים, באפשרות הסטודנט/ית לפנות לאבחון פסיכודיאגנוסטי בשירות הפסיכולוגי, בו תיבחן קיומה ומהותה של המגבלה המדווחת, בדגש על האופן בו היא מגבילה את הפונה בלימודיו האקדמיים. אבחון זה כרוך בתשלום.
  • בנוסף, יידרש אבחון פסיכודיאגנוסטי בשירות הפסיכולוגי במקרים בהם המסמכים הרפואיים אותם סיפק/ה הסטודנט/ית אינם מאפשרים קבלת תמונה ברורה ומספקת של מידת הפגיעה הנגרמת בשל ההפרעה המדווחת בתפקוד הפונה. בכל מקרה, שיקול הדעת של אנשי המקצוע האמונים על בחינת הזכאות להתאמות בשירות הפסיכולוגי היא המכרעת בנושא הדרישה לביצוע אבחון מעמיק יותר.
  • התהליך המפורט להלן נכון לכל האבחנות הפסיכיאטריות מלבד ADHD/ADD. ההתאמות לסטודנטים בקטגוריה זו ניתנות על ידי המדור לייעוץ לימודי.

 

2.  על הפונה לספק את תעודת הבגרות + ציון הפסיכומטרי ולציין האם קיבלו התאמות בעבר. כמו כן, עליהם לספק את הציונים בקורסים בהם נבחנו לאורך לימודיהם באוניברסיטה במידה וישנם כאלה בעת הגשת הבקשה. 

 

3.    במידה והאסמכתאות הרפואיות אותן מספק/ת הסטודנט/ית מניחות את הדעת ומאפשרות הבנה מעמיקה של מידת הפגיעה התפקודית, יוזמנו הפונים לריאיון מקיף בשירות הפסיכולוגי. הריאיון יבוצע על ידי רכזת ההתאמות על רקע נפשי.

 

 

4.    בהינתן שמכלול המידע שנצבר הן מתוך האסמכתאות הרפואיות/האבחון בשירות הפסיכולוגי, והן מתוך הריאיון, יצביע על קיומה של מגבלה הפוגעת בתפקודו/ה של הפונה, יומלצו עבורו/ה ההתאמות הלימודיות הרלוונטיות לסיוע במצבו – ישירות לפקולטה ולחוג הלימוד, בכפוף לחתימה על טופס ויתור סודיות רפואית. 

לפקולטות וחוגי הלימוד האפשרות לדחות את ההמלצה במידה ואין ביכולתם לאפשר פלטפורמה מתאימה לביצועה.

 

5.    הטיפול בפניה להתאמות מרגע הגשת הבקשה ועד להחלטה בנוגע לזכאות הפונה לקבלתן כרוכה בתשלום. להגשת הבקשה להתאמות ולהסדרת התשלום יש לפנות למזכירות השירות הפסיכולוגי:

•    03-6408505

•    clinic@tauex.tau.ac.il

 

6.    תהליך הטיפול בבקשה אורך כחודש. בקשות אשר יוגשו במהלך החודש האחרון לסמסטר לא יהיו תקפות לתקופת המבחנים של אותו הסמסטר.

 

יש להגיש את בקשת ההתאמות מוקדם ככל האפשר, ועד חודש לפני סיום הסמסטר.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>