איך מקבלים מלגה?

יכול להיות שאתם יכולים להשיג סיוע כלכלי שיעזור לכם לשלם את שכר הלימוד. ריכזנו עבורכם את כל מה שאתם צריכים לדעת על מה זו מלגה ואיך אתם יכולים להשיג כזו.

 

מה זו בכלל מלגה?  

מלגה היא החזר עבור שכר הלימוד שאתם משלמים ליחידת שכר לימוד של האוניברסיטה. המלגות מתחילות מגובה של 10% משכר הלימוד השנתי, ויכולות להגיע עד מימון מלא של שכר הלימוד. מטרת המלגה היא להקל על סטודנטים שמצבם הכלכלי נמצא ראוי לסיוע. המלגות מיועדות לסטודנטים הלומדים בתכניות הרגילות לתואר ראשון ושני.

 

בטופס זה נסביר כיצד להגיש בקשה למלגות אותן מעניקה האוניברסיטה, הניתנות על בסיס קריטריונים סוציו-אקונומיים. ישנן עוד מלגות, הניתנות על ידי גופים אחרים כגון קרנות ותרומות, ולהן גם קריטריונים נוספים. פירוט למלגות אלו ניתן למצוא בלינקים הבאים באתר שלנו:

 

 

לצערנו, לא כל מי שמגיש בקשה למלגה דרך האוניברסיטה נמצא זכאי לקבלת סיוע מסוג זה. לכן, אנו ממליצים לכם בחום לבדוק גם את הרשימות המפורטות בלינקים אלו של מלגות חיצוניות ומלגות מיוחדות, ולהגיש דרכן בקשה במקביל לבקשתכם למלגה מהאוניברסיטה. אל תחכו לקבל תשובה שלילית! הגישו את הבקשות במקביל. על סטודנט המקבל מלגה מגורם חיצוני לדווח על כך למדור מלגות. 

 

שימו לב: גם סטודנט עובד יכול להיות זכאי למלגה! הכנסות מעבודה אינן פוגעות בסיכוייכם, לפעמים אפילו להפך. לכן, כדאי לדווח על כך במקום המתאים בטופסי הבקשה.

 

איך מגישים בקשה למלגה מהאוניברסיטה?

בקשה לסיוע כלכלי ממלאים דרך מידע אישי לתלמיד.

 

אנא הקפידו למלא את כל הפרטים. תצטרכו למלא נתונים כגון: הכנסותיכם והכנסות ההורים ובני/בנות הזוג, שירות צבאי/לאומי ועוד ולצרף את האישורים בעת מילוי הטופס.

 אחרי מילוי הטופס המקוון, תקבלו הנחיות על אופן העלאת המסמכים באופן מקוון​

אנא הקפידו לקרוא את דף ההסבר לפני מילוי טופס הבקשה

 

מתי ממלאים בקשות למלגות?
 

 

תשובות לגבי המלגות ניתנות לכל הפונים בחודש דצמבר. המלגות מועברות ישירות לחשבון שכר הלימוד של הסטודנטים הזכאים.

 
 
בכל שנה, עליכם להגיש בקשה למלגה עבור שנת הלימודים הקרובה. גם אם קיבלתם בעבר מלגה, עליכם להגיש בקשה מחדש בכל שנה, ובכל שנה זכאותכם נבדקת מחדש.
 
 
גם אם לא תמצאו זכאים למלגה, יש עוד דרכים לקבל סיוע כלכלי.

 

יש לכם עוד שאלות? לנו יש תשובות! הכנסו ללינק "שאלות נפוצות" בנושא מלגות

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>