אודות תכנית מתחברים+

מגוון קורסים משלבי עשייה מוצע לסטודנטים מכלל הפקולטות

אוניברסיטת תל אביב, כאוניברסיטת מחקר ציבורית, רואה הזדמנות גדולה ואף חובה לרתום את עוצמתה ומשאביה להתמודדות עם בעיות חברתיות בוערות, לקדם ערכים דמוקרטיים ולחזק את החוסן והסולידריות החברתית בישראל.

 

לאוניברסיטת תל אביב פוטנציאל השפעה חברתית עצום בזכות גודלה, ההון האנושי האיכותי, המחקר פורץ הדרך והחוקרים בעלי השם העולמי. מדי שנה נקלטים באוניברסיטה אנשי סגל מצוינים המצטרפים לאלפי אנשי סגל בעלי מוניטין אקדמי מוכח.

בכל שנה לומדים באוניברסיטה קרוב ל-30,000 סטודנטים מהמצטיינים בישראל אשר מאיישים בהמשך עמדות מפתח ומעצבים את דמותה של החברה בישראל.

 

על מנת לאפשר להון האנושי לממש את פוטנציאל ההשפעה החברתי העצום שלו, החליטה האוניברסיטה למסד את תחום ההשפעה החברתית, להרחיבו ולהעמיקו. לאור זאת, מובילה האוניברסיטה יוזמה שאפתנית ופורצת דרך לשילוב של כלל הסטודנטים לתואר ראשון בקורס אקדמי משלב עשייה חברתית במהלך הלימודים.

 

קורס אקדמי משלב עשייה חברתית הינו קורס אקדמי יישומי המקדם מטרות חברתיות, כאשר המרכיב היישומי והמרכיב התיאורטי משלימים זה את זה ויוצרים יחד ערך ייחודי לסטודנטים, לסגל ולחברה.

 

השילוב בין המרכיב התיאורטי והמרכיב היישומי מעמיק את ההבנה של הסטודנטים לגבי מורכבותה של המציאות החברתית, חושף אותם לתפיסות עולם מגוונות ומאתגר תפיסות קיימות. הקורס מעניק הזדמנויות למפגש עם אנשי חזון ומעשה, עם מקבלי החלטות ועם האנשים המשלמים מחירים אישיים על תוצאות קבלת ההחלטות.

במהלך הקורס, הסטודנטים נדרשים להתמודד עם שאלות ערכיות ומעשיות הקשורות לאחריות חברתית, הון חברתי, אזרחות ודמוקרטיה. הם רוכשים כלים ומיומנויות שתורמים לעיצוב הזהות האישית, האזרחית והמקצועית שלהם.

 

קורסים משלבי עשייה מובלים על ידי מרצה (אקדמי) ומנחה (מקצועי). למבנה זה ישנם יתרונות רבים: החל מחלוקת העומס הכרוך בפיתוח והפעלת הקורס ועד היכולת לייצר תהליך אינטגרטיבי משמעותי בין התוכן האקדמי להתנסות המעשית של הסטודנטים. ההשתתפות בקורס מזכה את הסטודנטים בנקודות זכות ובציון.

 

בשנת תשפ"ד תפתח תכנית מתחברים+ את שנתה השמינית עם עשרות קורסים בכלל הפקולטות ובשיתוף פעולה עם עשרות ארגוני החברה האזרחית.

 

למידע נוסף הכנסו לאתר התכנית מתחברים+

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>