אודות המרכז להשפעה חברתית

סטודנטים לעתיד - תכנית נתיבים לאוניברסיטה
סטודנטים ומתנדבים בפעילות חברתית באוניברסיטה

אוניברסיטת תל אביב, כאוניברסיטת מחקר ציבורית, רואה הזדמנות גדולה ואף חובה לרתום את עוצמתה ומשאביה להתמודדות עם בעיות חברתיות בוערות, לקדם ערכים דמוקרטיים ולחזק את החוסן והסולידריות החברתית בישראל.

לאוניברסיטת תל אביב פוטנציאל השפעה חברתית עצום בזכות גודלה, ההון האנושי האיכותי, המחקר פורץ הדרך והחוקרים בעלי השם העולמי.

 מדי שנה נקלטים באוניברסיטה אנשי סגל מצוינים המצטרפים לאלפי אנשי סגל בעלי מוניטין אקדמי מוכח. בכל שנה לומדים באוניברסיטה קרוב ל-30,000 סטודנטים מהמצטיינים בישראל אשר מאיישים בהמשך עמדות מפתח ומעצבים את דמותה של החברה בישראל.

 

על מנת לאפשר להון האנושי לממש את פוטנציאל ההשפעה החברתי העצום שלו, החליטה אוניברסיטת תל אביב למסד את תחום ההשפעה החברתית, להרחיבו ולהעמיקו.

 

היחידה למעורבות חברתית נוסדה ב1973 על רקע משבר חברתי, אזרחי ופוליטי, על מנת לקדם מעורבות חברתית של סטודנטים וסגל בקהילה. לאורך השנים פעלה היחידה רבות בתחומי החינוך והרווחה, לקידום אוכלוסיות מוחלשות, לשילוב עולים חדשים, פיתוח מנהיגות בקרב בני נוער ועוד.

כיום - המרכז להשפעה חברתית - הוא מרכז מקצועי לעידוד ולקידום ההשפעה החברתית והאזרחית של סטודנטים וסגל באוניברסיטה, ולמינוף הידע, המומחיות וההון האנושי הקיים באוניברסיטה לטובת החברה

באמצעות תכנית 'מתחברים' מקדמת האוניברסיטה מנהיגות ומודעות חברתית בקרב סטודנטים, ומסייעת לארגונים חברתיים לקדם תכניות ומיזמים בנושאים הקשורים לשיוויון וצדק חברתי.

 

מטרות המרכז להשפעה חברתיתחברתית:

  1. להעלות את המודעות החברתית והאזרחית של סטודנטים וסגל באוניברסיטה לסוגיות חברתיות מרכזיות בחברה הישראלית.
  2. להעניק הזדמנויות למעורבות חברתית ואזרחית דרך מגוון תכניות וקורסים אקדמיים המשלבים עשייה חברתית.
  3. להעניק שירותים מקצועיים בפיתוח ובניהול קורסים ופרויקטים חברתיים.
  4. לרכז את מידע על עשייה חברתית באוניברסיטה.
  5. לקדם שותפויות עם ארגוני החברה האזרחית.
  6. לקדם פיתוח אסטרטגי של התחום באוניברסיטה.

 

תכנית 'מתחברים+' מהווה את ליבת הפעילות של המרכז להשפעה חברתית.

התכנית מתבססת על הרעיון של ידע אקדמי משולב בעשייה ומתקיימים בה שיתופי פעולה עם ארגוני החברה האזרחית הפועלים לקידום שינוי אזרחי ולמתן שירותים חברתיים.

אנו פועלים לאיתור הנושאים האקטואליים ביותר בחברה הישראלית על מנת להעניק לסטודנטים חווית למידה והתנסות משמעותית באתגרי החברה הישראלית.

 

בכל שנת לימודים משתתפים בתכניות המרכז מעל ל-700 סטודנטים ואנשי סגל הפועלים למען עשרות אלפי מוטבים בקמפוס ובקהילה, בשיתוף עם כ 100 ארגונים, שיחד לומדים, מתפתחים ומשפיעים על פני החברה בישראל.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>