לימור אלון, סטודנטית לתואר שני בחוג לפסיכולוגיה

הקימה ומובילה את תכנית אדווה המעודדת בני נוער למעורבות חברתית ולהשכלה גבוהה

לימור אלון
לימור אלון

לימור אלון, סטודנטית לתואר שני בחוג לפסיכולוגיה באוניברסיטת תל-אביב, תקבל את פרס המועצה להשכלה גבוהה על מצוינת במעורבות חברתית. הפרס יוענק ללימור על הקמתה והובלתה של תכנית אדווה המעודדת בני נוער למעורבות חברתית ולהשכלה גבוהה. טקס הענקת המלגה יתקיים בירושלים בתאריך ה-23 במרץ 2014.

 

"אדווה" הינה תכנית מנהיגות ייחודית לנוער, הפועלת לטיפוח של דור של צעירים חושבים, מעמיקים ופתוחי אופקים, המחוייבים לקהילתם, ושיש בכוחם להניע תהליכים חיוביים בחברה. התכנית פועלת לעורר לעורר בקרב בני נוער סקרנות, להעניק כלים ללמידה ולהתבוננות על העצמי ועל הסביבה, לגבש ראייה חברתית אחראית ועמוקה, ולפתח גישה פרו אקטיבית לעשייה ושינוי.

 

המדריכים של אדווה נפגשים מדי שבוע, במשך שנה, עם קבוצות של בני נוער וחושפים ומעשירים את הקבוצה במגוון רחב של תחומי דעת ועולמות תוכן הנלמדים באוניברסיטה, תוך הענקת כלים לחשיבה ביקורתית ויצירתית. כמו כן, קבוצות בני הנוער עוסקות ודנות בבירור זהות וערכים, וביישום מטרות אישיות וחברתיות בהתאם. במהלך השנה, כל קבוצה מתנסה ביצירת "אדוות" משלה, במסגרת הרמת פרוייקט סביב סוגיה חברתית, עליה בחרו להשפיע. בשנת תשע"ג פעלה תכנית אדווה בבתי ספר במסגרת תכנית הדגל "נתיבים לאוניברסיטה".

 

לימור עוסקת מזה שנים רבות בעשייה חברתית, היא עמיתה פעילה בקרן ברונפמן, מתנדבת כסטודנטית עם נוער בסיכון ובעבר לקחה חלק במגוון פרויקטים חברתיים בשכונת קטמון בירושלים.

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive