העצמת נשים באוניברסיטת תל אביב

פרופ' דרורית נוימן, דקאנית הסטודנטים והסטודנטיות

דקאנט הסטודנטים והסטודנטיות מקדם מספר פרויקטים המעצימים נשים:

 

המרכז לפיתוח קריירה והמדור למעורבות חברתית בדקאנט הסטודנטים והסטודנטיות

מהנדסות עתיד 6
https://m.ynet.co.il/category/41317

אוניברסיטת ת"א חברה לתעשייה האווירית לתכנית מהנדסות העתיד. התכנית מתקיימת זו שנה שישית ולראשונה עם מעורבות בהובלה של דקאנט הסטודנטים והסטודנטיות של אוניברסיטת ת"א. 11 סטודנטיות מתחומי הנדסה, מדעים מדויקים, מדעי החיים והרפואה מנחות ומלוות 100 תלמידות שנבחרו בקפידה מכל רחבי הארץ במטרה להדליק להן ניצוץ לתחומי המדעים והטכנולוגיה ולסייע להן בעיצוב תמונת עתיד הכוללת לימודים אקדמיים ותעסוקה בתחומים אלו.

התכנית כוללת מפגשים עם הסטודנטיות, מפגשי השראה עם מנטוריות מהתעשייה האווירית, ביקור בתעשייה האווירית וביקור בקמפוס.

בתקווה שהתלמידות שנבחרו השנה בקפידה יהוו מודל לחיקוי לחברותיהן לספסל הלימודים לבחירת תחומי למידה אלו.

המרכז לפיתוח קריירה בדקאנט הסטודנטים והסטודנטיות הוביל את תהליך המיון הייחודי של התלמידות לפרויקט, ותכנית מתחברים אחראית על ניהול התוכן, מעטפת לתכנית וליווי הסטודנטיות .

 

המרכז לפיתוח קריירה בשיתוף עם הנציבות לשוויון ומגוון של אוניברסיטת תל אביב

המרכז לפיתוח קריירה בדקאנט הסטודנטים והסטודנטיות בשיתוף פעולה עם הנציבות לשוויון ומגוון של אוניברסיטת תל אביב מוביל זו השנה השמינית תכנית קריירה למאסטרנטיות.

מאות מאסטרנטיות ממגוון הפקולטות של האוניברסיטה השתתפו בסדנאות לפיתוח קריירה ללא עלות אשר עוסקות בנושאים כגון איך לבחור קריירה, כתיבת קורות חיים, הכנה לראיונות עבודה, לינקדאין ונטוורקינג.

מעבר לרכישת כלים ומיומנויות, מאפשרים המפגשים גם שיח פתוח על היבטים מגדריים בתעסוקה ובחיפוש עבודה, כגון הבדלים בין גברים לנשים במו"מ על שכר, איזון בית-עבודה ובגישה לנושא נטוורקינג.

כמו כן זוכות המשתתפות למפגש עם נציגות בכירות מחברות מובילות במשק הישראלי על מנת לקבל זווית מהשטח לגבי תעסוקת נשים.

 

תכנית מובילים – לקידום השכלה אקדמית לבוגרי החינוך החרדי

גליה גבעולי, מדקאנט הסטודנטים והסטודנטיות, אחראית תוכנית "מובילים" – לבוגרי החינוך החרדי, נפגשה עם קבוצת סטודנטיות חרדיות במסגרת פרוייקט "תוצרת הארץ"* שהינו פרויקט חברתי מבית התאחדות הסטודנטים.

תוכנית מובילים, המונה כיום למעלה מ-150 סטודנטים, מסייעת למועמדים בוגרי החינוך החרדי להתקבל לאוניברסיטת תל אביב, ותומכת בהם משלב ההרשמה ועד לקבלת התואר הנכסף.

בהזמנה לערב זה, כתבה גליה לסטודנטיות כך: " הי הי, אשמח להיפגש מחר בערב איתכן, לשבת על כוס קפה, ולהכיר. במפגש אספר לכן איך חילונית שכמוני התאהבה בחברה החרדית ומצאה שליחות בלסייע למי שרוצה להגשים את חלומה או חלומו וללמוד באוניברסיטת תל אביב. אחלוק איתכן את מאחורי הקלעים של עבודתי ואשמח לשמוע עליכן. נתראה? שלכן בהתרגשות, גליה גבעולי"


* בתכנית תוצרת הארץ באים לענות על צורך הולך וגובר בקרב סטודנטים חרדים וסטודנטיות חרדיות שמחפשים אחרי אפשרות לשלב בין הבחירה ללימודים לבין תחושת השייכות לחברה החרדית והיכולת להשפיע בה. במסגרת התכנית הם לוקחים חלק במפגשים קבוצתיים מדי שבוע ומשתתפים במיזמים חברתיים.

 

המדור לקידום סטודנטים וסטודנטיות

עם פתיחת סמסטר ב', פרויקט חכמאמא יוצא לדרך!

זהו פרויקט שנועד לצמצם נשירה של אימהות סטודנטיות הנובעת מהקושי שבשילוב המאתגר בין אימהות ולימודים.

הפרויקט הוא פרי שיתוף פעולה של המדור לקידום סטודנטים וסטודנטיות בדקאנט הסטודנטים והסטודנטיות באוניברסיטת תל אביב, יחד עם קהילת "אמהות באקדמיה".

הפרויקט נועד לתת מענה לאימהות סטודנטיות בתחילת דרכן באקדמיה או בהורות וכל מי שצריכה תמיכה מסטודנטיות מנוסות בשלל התארים והתחומים.

במסגרת הפרויקט, הסטודנטיות יזכו לליווי על ידי חונכת משנים מתקדמות, שגם היא אימא.

המשתתפות תקבלנה תמיכה אישית וקבוצתית והמטרה היא ליצור קהילה חמה ומחבקת של אמהות סטודנטיות באמצעות מפגשי העשרה משותפים. 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>