תכנית מצטייני פריפריה

תכנית מצטייני פריפריה
תכנית מצטייני פריפריה

תכנית מצטייני פריפריה מתקיימת זו השנה ה 15 באוניברסיטה. תחילתה ביוזמתו של הדיקן לשעבר של הפקולטה למשפטים פרופ' אריאל פורת בתמיכתה של קרן לגאסי מניו יורק וכיום במימון אוניברסיטת תל אביב ובניהול המזכירות האקדמית. התכנית שבשנתיים הראשונות הכילה סטודנטים מהפקולטה למשפטים בלבד, פתוחה כיום לכל הפקולטות ומונה 80 סטודנטים.

 

התכנית מיועדת לתלמידי תיכון מצטיינים מעירות פיתוח, קיבוצים וישובים שונים בפריפריה אשר למדו בתיכונים שנבחרו ע"י משרד החינוך בזכות טוהר הבחינות שלהם, מיקומם וגודלם. חמשת התלמידים המצטיינים ביותר במחזורם בבית הספר מוזמנים לנסות להתקבל לאוניברסיטה ללא פסיכומטרי. בנוסף לתנאי הקבלה הללו הסטודנטים מקבלים תמיכה כלכלית להבטחת הצלחתם בלימודים.

בתמורה לכך, מתחייבים הסטודנטים לסיים את לימודיהם בכל שנה בממוצע ציונים גבוה ולתרום לקהילה באמצעות פרויקטים של היחידה למעורבות חברתית. התכנית חרטה על דגלה התבוננות, חקירה ובחינה של המצב החברתי במדינה ומחויבות לשינוי בחברה הישראלית באמצעות מפגשי העשרה והדרכה השואפים להפוך את הסטודנטים לסוכני שינוי אשר ישנו את המושג פריפריה כלכלית חברתית בעתיד.

הסיוע כולל סיוע כלכלי, לימודי וליווי ע"י רכזת הפרויקט במזכירות האקדמית.

סטודנטים שיימצאו מתאימים להגיש מועמדות לפרויקט, יקבלו הודעה בדואר או בטלפון לקראת פתיחת שנת הלימודים.

 

לבדיקת זכאות ניתן להיכנס ללינק הבא:  http://www.tau.ac.il/admissions/outstanding

 

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive