תכנית מצטייני פריפריה

תכנית מצטייני פריפריה
תכנית מצטייני פריפריה

התוכנית "מצטייני פריפריה" מתקיימת זו השנה השלישית באוניברסיטה, תחילה ביוזמתו של הדיקן לשעבר של הפקולטה למשפטים פרופ' אריאל פורת וכיום בתמיכתה של קרן לגסי מניו יורק ובניהול הדיקנאט, המדור לרווחת הסטודנטהתוכנית אשר בשנתיים הראשונות לה הכילה סטודנטים מן הפקולטה למשפטים בלבד, נפתחה השנה לכלל הפקולטות והיא מונה 80 סטודנטים.

 

התוכנית מיועדת לתלמידי תיכון מצטיינים מעירות פיתוח, קיבוצים וישובים שונים בפריפריה אשר למדו בתיכונים שנבחרו על ידי משרד הבחינות בזכות טוהר הבחינות שלהם, מיקומם וגודלם. חמשת התלמידים המצטיינים של כל מחזור, מוזמנים לנסות להתקבל לאוניברסיטה ללא פסיכומטריבנוסף לתנאי הקבלה הללו, הסטודנטים מקבלים תמיכה כלכלית להבטחת הצלחתם בלימודים.


בתמורה לכך, מתחייבים הסטודנטים לסיים את לימודיהם בכל שנה בממוצע ציונים גבוה, ללמוד קורס מתחום היהדות, המורשת או התרבות הישראלית ולתרום לקהילה באמצעות פרויקטים של היחידה למעורבות חברתיתהתוכנית חרטה על דגלה התבוננות, חקירה ובחינה של המצב החברתי במדינה ומחויבות לשינוי בחברה הישראלית באמצעות מפגשי העשרה והדרכה השואפים להפוך את הסטודנטים לסוכני שינוי אשר ישנו את המושג פריפריה כלכלית חברתית בעתיד.


הסיוע כולל סיוע כלכלי לימודי וליווי ע"י רכזת הפרויקט במדור לרווחת הסטודנט.

סטודנטים שיימצאו מתאימים להגיש מועמדות לפרויקט, יקבלו הודעה בדואר או בטלפון לקראת פתיחת שנת הלימודים.לבדיקת זכאות ניתן להיכנס ללינק הבא:

www.tau.ac.il/admissions/outstanding

 

 

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive